Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Fizyka Najstarsze zdjęcia śniegu
Kategoria: Fizyka   Sobota, 15 grudzień 2012 08:30 Napisał

Najstarsze zdjęcia śniegu

Najstarsze zdjęcia śniegu

Zima to czas, w którym wielu fotografików odkłada swój sprzęt i czeka na cieplejsze dni. Jednak dla Wilsona Bentleya zima była najlepszym okresem do pracy ze specyficznym materiałem jakim jest śnieg. Poznajcie najstarsze zdjęcia śniegu.

Wilson Bentley na przełomie XIX i XX wieku zainteresował się robieniem zdjęć płatkom śniegu. Wkrótce zajęcie to przerodziło się w pasję, a liczba mikroskopowych fotografii zaczęła gwałtownie rosnąć. Celem Bentleya było uwiecznienie jak największej ilości różnorodnych kryształków. Początkowo naukowcy i inni fotografowie patrzyli na jego pasję z przymrużeniem oka jednak bardzo szybko doceniono jego zasługi w fotografii mikroskopowej. Poniżej możecie zobaczyć kilka przykładów prac Wilsona Bentleya, które obecnie znajdują się w zbiorach Muzeum Nauki w Buffalo.Źródło artykułu: GeekWeek.pl » Nauka


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 19 grudzień 2012 03:37