Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Sieć zyskuje coraz młodsze pokolenia konsumentów
Kategoria: Informatyka   Wtorek, 29 listopad 2016 13:03 Napisał

Sieć zyskuje coraz młodsze pokolenia konsumentów

Z raportu „E - commerce w Polsce 2016” wynika, że w pierwszej piątce najbardziej rozpoznawalnych internetowych serwisów zakupowych znalazły się m. in.: Allegro, OLX i Ceneo. To oznacza, że polski konsument kupuje w sieci produkty różnych branż, a także korzysta z internetowych porównywarek cen. Te ostatnie przydadzą się zwłaszcza przy szukaniu świątecznych prezentów. Takie wydatki można bowiem zaplanować z wyprzedzeniem, a co za tym idzie, znaleźć najkorzystniejsze oferty zakupu i zaoszczędzić.

Analizy współczesnego konsumenta potwierdzają, że stawia on na wygodę, w dokonywaniu transakcji liczy się szybkość, zwraca uwagę na koszty dostawy i jest w stanie zrezygnować z długotrwałych przyzwyczajeń na rzecz sprzedawcy, który oferuje mu zniżki. To wszystko kupujący znajdzie w sieci, która zyskuje coraz młodsze pokolenia konsumentów. Badania rynku pokazują, że powiększa się grupa kupujących w wieku od 15-24 lat. Brak konieczności jechania do sklepu, łatwość porównywania ofert, możliwość zbierania punktów za zakupy czy dostępność różnych form płatności – motywują do robienia zakupów przez internet.

„Warto również podkreślić, że aż 64 % respondentów wskazało darmową dostawę do domu z możliwością darmowego zwrotu, jako formę dostawy towaru motywującą do zakupów przez Internet” - podkreśla Marek Molicki, ekspert firmy Gemius.

60 % użytkowników sieci stawia na szybkie przelewy

Z kolei najbardziej zachęcającymi do zakupów przez internet formami płatności są szybkie przelewy realizowane przez serwis płatności. Na takie rozwiązania stawia blisko 60 % ankietowanych użytkowników sieci. Co piąty internauta woli płacić za zakupy gotówką lub kartą kredytową. Natomiast 4 % kupujących w sieci wybiera płatność odroczoną.

„Zgodnie z najnowszymi badaniami, kupujący w internecie to niezwykle wymagający jak i świadomy konsument. Robiąc zakupy w wybranym sklepie online, oczekuje więc nie tylko znalezienia wszystkich interesujących go rozwiązań w konkurencyjnej cenie, ale również możliwości dokonania szybkiej i bezpiecznej płatności online, bez względu na walutę dokonywanej transakcji. Nie powinien więc dziwić fakt, że aż 59% kupujących przez internet, dokonując płatności, korzysta z takich rozwiązań, jakie oferują systemy, takie jak Dotpay” - potwierdza Jolanta Lizak z Dotpay S.A.

Szybkie przelewy przy dokonywaniu zakupów w sieci preferują wszyscy badani, bez względu na płeć. Mężczyźni są jednak nieco bardziej niż kobiety, skłonni do płacenia kartą kredytową. Szybkie przelewy wybierają głównie konsumenci w wieku od 25-34 lat, z wykształceniem wyższym.

Konsument ceni sobie: wygodę, elastyczność oferty i bezpieczeństwo w sieci

Wśród serwisów płatności najczęściej wybieranych przez konsumentów dominują: Dotpay, PayU, Przelewy24.

Kilkunastoletnią tradycję na rynku ma Dotpay. Firma oferuje blisko 200 kanałów płatności oraz obsługę płatności kartowych w wielu walutach i modelach, dostosowując się do konsumenta korzystającego z urządzeń mobilnych. Badania pokazują bowiem, że z roku na rok lawinowo wzrasta liczba kupujących korzystających ze smartfonów.

Konsumenci, którzy decydują się na zakupy on-line, nie powinni obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. Dotpay spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa procesu płatności, posiadając m. in. certyfikaty PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) Level 1 oraz Thawte Web Server Certificate (Extended Validation).

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 29 listopad 2016 14:39
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Sieć zyskuje coraz młodsze pokolenia konsumentów