Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Eksperci: wirus WannaCry mógł zostać stworzony w Chinach, Singapurze lub Korei Północnej
Kategoria: Informatyka   Wtorek, 30 maj 2017 09:03 Autor: admin

Eksperci: wirus WannaCry mógł zostać stworzony w Chinach, Singapurze lub Korei Północnej

Eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni z firmy Flashpoint odkryli, że wirus WannaCry, który zainfekował komputery w 150 krajach, mógł zostać stworzony w południowych Chinach, w Hongkongu, na Tajwanie lub w Singapurze, informuje gazeta South China Morning Post.

Specjaliści przeprowadzili analizę językową kodu wirusa i okazało się, że program został napisany południowochińskim dialektem. Dodatkowo, wiadomości tekstowe, które pojawiają się na ekranach zainfekowanych komputerów, wyświetlają się po chińsku, a następnie tłumaczone są na język angielski.

Wcześniej przedstawiciele rosyjskiej spółki Kaspersky Lab i amerykańskiej Symantec spekulowali, że atak wirusa WannaCry należy wiązać z grupą hackerską z Korei Północnej. Wirus WannaCry zaatakował około 300 tysięcy komputerów w 150 krajach. Od tych, którzy zostali poszkodowani, napastnicy zażądali 600 dolarów kryptowaluty Bitcoin, aby odblokować zainfekowane sprzęty.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 30 maj 2017 09:15
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Eksperci: wirus WannaCry mógł zostać stworzony w Chinach, Singapurze lub Korei Północnej