Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Z pomocą sztucznej inteligencji Chiny chcą przewidywać przestępstwa
Kategoria: Informatyka   Czwartek, 27 lipiec 2017 05:19 Autor: Kaszuszka

Z pomocą sztucznej inteligencji Chiny chcą przewidywać przestępstwa

Sztuczna inteligencja daje szerokie pole do popisu dla policji i innych służb. Inteligentne oprogramowania potrafią przeprowadzać dogłębne analizy zachowań poszczególnych ludzi oraz tłumów. Chiny mają zamiar je wykorzystać, aby przewidywać przestępstwa.

Sztuczna inteligencja ma pomóc ustalić czy dana osoba dokona kradzieży, morderstwa, lub popełni inną formę przestępstwa jeszcze zanim faktycznie to nastąpi. Jak powiedział Li Meng, Wiceminister Nauki, od prawidłowego wykorzystania inteligentnych systemów może zależeć czy uda się namierzyć potencjalnego terrorystę.

Przykładem może być sytuacja, w której dana osoba idzie do sklepu z bronią. Jeśli monitoring wykaże, że podejrzany zachowywał się wcześniej w bardzo nietypowy sposób, np. wdał się w bójkę, może to zadecydować o uznaniu go za potencjalnego przestępcę. Po przeanalizowaniu ogromnych ilości danych sztuczna inteligencja może zalecić interwencję.

Inteligentne algorytmy mogą również przewidywać zachowania tłumów i wyróżniać potencjalnie niebezpieczne osoby. Z drugiej strony takie rozwiązania mogą prowadzić do wielu nadużyć. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której policja zatrzymuje osobę nielubianą przez władzę, ponieważ system uznał ją za terrorystę, choć nie popełniła żadnego przestępstwa.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 27 lipiec 2017 15:36
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Z pomocą sztucznej inteligencji Chiny chcą przewidywać przestępstwa