Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Ministerstwo Diaspory ujawnia system dla śledzenia antysemityzmu online
Kategoria: Informatyka   Niedziela, 28 styczeń 2018 08:03 Autor: Andreas

Ministerstwo Diaspory ujawnia system dla śledzenia antysemityzmu online

Ministerstwo Diaspory ujawnia system dla śledzenia antysemityzmu online World's Direction/Flickr/Public Domain

Najbardziej zaawansowany system tego typu na świecie może monitorować wiadomości w mediach społecznościowych odnoszące się do Żydów w czasie rzeczywistym - utrzymuje Ministerstwo.

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu, Ministerstwo Diaspory ogłosiło w czwartek, że pojawiła się nowa technologia wykrywania antysemickich materiałów w internecie.

Oprogramowanie, nazwane Anti-Semitism Cyber Monitoring System, or ACMS, jest najnowocześniejszym na świecie systemem monitorującym antysemityzm w czasie rzeczywistym”, informuje oświadczenie Ministerstwa.

Według danych Ministerstwa, ACMS monitoruje antysemickie posty w mediach społecznościowych i może zbadać, jak szeroko były one rozpowszechniane, przez kogo, i w jakich miastach i krajach produkuje się najbardziej antysemickie treści.

System wykorzystuje definicję antysemitymu Sojuszu Międzynarodowego Dnia pamięci ofiar Holocaustu, podczas skanowania treści, i początkowo będzie monitorować posty w języku arabskim, angielskim, francuskim i niemieckim na Facebooku i Twitter’ze przed ekspansją na inne platformy i języki.

W uzupełnieniu systemu Ministerstwo będzie operować również „war room” dla analizy antysemickich postów dzieląc się treściami z firmami internetowymi, aby mogły być usunięte.

W trakcie miesięcznego próbnego monitorowania pzez ACMS, Ministerstwo ustaliło w sumie 409,000 antysemickie postów pochodzących od 30 000 użytkowników.

Ministerstwo uznało za trzy „najbardziej antysemickie miasta” – Santiago, Chile; „Dniepr”(ukr. Дніпро, Dnipro), Ukraina; i Bukareszt, Rumunia. Miasta w krajach zachodnich uznane za najbardziej antysemickie pod względem postów to: Paryż i Londyn - według danych Ministerstwa.

Chwaląc system, Minister d/s Diaspory, Naftali Bennett powiedział, że ujawni online antysemitów „żeby wszyscy ich poznali”.

„Nadszedł czas, aby umieścić lustro przed naszymi nienawistnikami i ukazać brzydkie oblicze współczesnego antysemityzmu”, – powiedział w/w. „Od teraz będziemy znać, każdego antysemickiego podżegacza.”.

Bennet powiedział również, że „antysemityzm nie zniknął, ale zmienił swój kształt i przeniósł się z ulicy do internetu”.

„Szczególnie w tygodniu kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień pamięci ofiar Holokaustu, musimy demaskować i rzucić światło na źródła podsycania antysemityzmu”, – powiedział Bennett.

Na podstawie: https://www.timesofisrael.com/diaspora-ministry-unveils-system-for-tracking-online-anti-semitism/
autor: By TOI staff


Tłumaczenie i źródło polskie: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 styczeń 2018 10:45
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Ministerstwo Diaspory ujawnia system dla śledzenia antysemityzmu online