Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Co łączy blockchain i grafen? TecraCoin Meetup już 17.01 w Warszawie
Kategoria: Informatyka   Poniedziałek, 14 styczeń 2019 18:25 Napisał

Co łączy blockchain i grafen? TecraCoin Meetup już 17.01 w Warszawie

Blockchain nieustannie wzbudza zainteresowanie, ale niesie za sobą również wiele kontrowersji. Wiele osób twierdzi, że technologia łańcucha bloków to rewolucja na miarę Internetu, ale nie brakuje również głosów krytycznych. Eksperci są zgodni co do tego, że potrzebne są tu nowe, realne zastosowania, które pokażą światu, że blockchain, to coś więcej niż tylko górnolotne, marketingowe hasła.

Wśród projektów pokazujących realną wartość technologii rozproszonego rejestru, jest m.in. TecraCoin. Zespół pracuje nad wdrożeniem w życie patentów związanych z grafenem, opracowanych przez wybitnych polskich naukowców. Kiedy rząd lekceważy nowe technologie, posiadające potencjał rozwiązania wielu globalnych problemów, należy szukać innej drogi.

Rynek grafenu znajduje się obecnie w bardzo wczesnej fazie istnienia – funkcjonuje nawet krócej niż kryptowaluty. Polscy badacze, z których znaczna część pracowała w laboratoriach wrocławskich uniwersytetów, w wyniku wieloletnich badań opracowali patenty produkcji i zastosowań grafenu, które mogą zapoczątkować nową technologiczną rewolucję.

Grafen to najcieńszy, najlżejszy i najmocniejszy materiał odkryty przez człowieka.

Większość osób żyjących w XXI wieku słyszało o Dolinie Krzemowej – słynnym zagłębiu technologicznym w Stanach Zjednoczonych. To tam powstały i rozwijały się przedsiębiorstwa takie jak Google, czy nVidia – firma produkująca karty graficzne, z których korzystają minerzy na całym świecie.

Nazwa tego miejsca pochodzi od krzemu – pierwiastka, bez którego nie powstałyby żadne urządzenia elektroniczne, z których obecnie korzystamy. Znajduje się on m.in. w chipach procesorów naszych komputerów i smartfonów. Właściwości grafenu sprawiają, że może zastąpić krzem i zapoczątkować nową generację superwydajnych urządzeń. Biorąc pod uwagę ogromną liczbę urządzeń elektronicznych, które zostały dotychczas wyprodukowane i wciąż rosnący popyt, zdajemy sobie sprawę, z jak ogromnym rynkiem mamy do czynienia.

Blockchain w projekcie TecraCoin ma za zadanie pomóc w komercjalizacji patentów związanych z grafenem. Wśród nich jest m.in. proces produkcyjny urządzeń oświetleniowych, emitujących białe światło, zbliżone do słonecznego. Stwarza to liczne zastosowania, np. w oświetlaniu szklarni, ale również biur i mieszkań.

Własny blockchain, to również własna, niezależna kryptowaluta TecraCoin (TCR), której wartość będzie rosła wraz z rozwojem biznesu. Wiąże się to również z możliwościami dla inwestorów, którzy zainteresują się tym projektem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na TecraCoin Meetup, który odbędzie się już 17.01 (czwartek), o godz. 19:00, w Warszawie, przy Al. Jana Pawła II 12.

UWAGA: Z uwagi na limit miejsc, prosimy o zapisanie się na wydarzenie
na stronie internetowej: http://tecracoin.io/events/meetup-17-01-2019/
oraz dołączenie do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/371919266687470/.

Uczestnicy spotkania na własne oczy zobaczą jedno z urządzeń, wykonanych na podstawie patentu, który będzie komercjalizowany przez zespół TecraCoin. Dodatkową atrakcją będzie również airdrop nowej kryptowaluty, która już niebawem pojawi się na giełdach.

Do zobaczenia 17 stycznia!


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 14 styczeń 2019 18:38
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Co łączy blockchain i grafen? TecraCoin Meetup już 17.01 w Warszawie