Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Ugoda Google z Komisją Europejską
Kategoria: Informatyka   Wtorek, 16 kwiecień 2013 14:15 Autor: admin

Ugoda Google z Komisją Europejską

Po trwającym dwa lata śledztwie dotyczącym nieprawidłowości na rynku wyszukiwarek Google zawarł ugodę z Komisją Europejską. Koncern zgodził się, że będzie wyraźnie oznaczał w wynikach wyszukiwania treści pochodzące z jego własnych serwisów. Ponadto w niektórych przypadkach ma obowiązek wyświetlać odnośniki z konkurencyjnych wyszukiwarek.

Zmiany nie staną się od razu widoczne. Przez co najmniej miesiąc będą je oceniali rywale Google'a oraz inni gracze rynkowi. Dopiero później zostaną wprowadzone w życie. Google nie będzie musiał zmieniać swoich algorytmów wyszukiwania.

Umowa pomiędzy KE i Google'em będzie obowiązywała przez trzy lata i będzie nadzorowana przez stronę trzecią. Jeśli Google jej dotrzyma, uniknie grzywny.

Obecnie do Google'a należy niemal 83% światowego rynku wyszukiwarek. Na odległym drugim miejscu znajdziemy Binga, który - wraz a Yahoo, który korzysta z jego mechanizmów - ma około 13,5% rynku.

 

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 kwiecień 2013 16:30
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Ugoda Google z Komisją Europejską