Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Rosja chce kodów źródłowych od Apple i SAP
Kategoria: Informatyka   Piątek, 01 sierpień 2014 17:31 Autor: admin

Rosja chce kodów źródłowych od Apple i SAP

Rosja chce kodów źródłowych od Apple i SAP foto: Wikimedia Commons/CC

Rosyjskie władze zażądały od Apple i SAP kodów źródłowych ich oprogramowania twierdząc, że chcą się w ten sposób upewnić, iż nie zawiera ono narzędzi szpiegujących. Żądanie takie pojawiło się podczas spotkania rosyjskiego ministra komunikacji Mikołaja Nikiforowa z szefami rosyjskich oddziałów obu firm.

Warto tutaj wspomnieć, że wiele rządów sprawdza oprogramowanie pod kątem ewentualnych mechanizmów szpiegowskich, jednak zwykle nie żądają one udostępnienia kodów źródłowych.

Rosjanie argumentują jednak, że ich przekazanie nie powinno być problemem, gdyż od 2003 roku robi tak Microsoft. Koncern z Redmond udostępnia kod źródłowy Windows i innych programów instytutowi Atlas, który sprawdza kod na zlecenie Ministerstwa Komunikacji.

Nie wiadomo, czy Apple lub SAP mają zamiar spełnić żądanie rosyjskich władz.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: DailyTech


Źródło: Kopalnia Wiedzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 01 sierpień 2014 18:01
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Rosja chce kodów źródłowych od Apple i SAP