Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Syria zniknęła z internetu
Kategoria: Informatyka   Środa, 08 maj 2013 12:09 Napisał

Syria zniknęła z internetu

O 20:45 na serwerach OpenDNS odnotowano znaczący spadek zapytań pochodzących z Syrii. Wszystko wskazuje na to, że kraj ten został odcięty od internetu. Nameservery syryjskiej domeny najwyższego poziomu przestały odpowiadać, znikają także syryjskie prefiksy BGP.

Oto wykres ruchu DNS z Syrii udostępniony przez OpenDNS:


Syria Offline

Problemy z łącznością z Syrią potwierdza także Akamai:


Akamai Syria

…oraz Google:


Google – ruch w Syrii

Jak informuje Umbrella Labs, obecnie z ok. 80 prefiksów BGP zostały tylko 3. Z kolei AnonymousPress donosi, że nie działają także telefony komórkowe.

Przypomnijmy, że Syria już raz odcięła się od internetu w listopadzie 2012 roku. Wtedy powodem był rozkaz rządu, jak jest teraz, póki co nie wiadomo. Brak jest szczegółowych informacji co do przyczyny zaniku widoczności Syrii — powodem może być decyzja rządu lub uszkodzenia sieci teleinformatycznych (np. spowodowane bombardowaniem).

 

za: http://niebezpiecznik.pl/post/syria-wlasnie-zniknela-z-internetu/


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 08 maj 2013 16:40