Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Chiny gonią Zachód
Kategoria: Informatyka   Niedziela, 30 grudzień 2012 15:55 Napisał

Chiny gonią Zachód

Instytut Mikroelektroniki Chińskiej Akademii Nauk poinformował o stworzeniu rodzimego 22-nanometrowego tranzystora MOSFET z metalową bramką i materiałami o wysokiej stałej dielektrycznej. Chińczycy zapewniają, że urządzenie charakteryzuje się światowej klasy wydajnością. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących nowego produktu.

Jeśli Chiny rzeczywiście stworzyły taki tranzystor, to można stwierdzić, że w rozwoju technologii IT Państwo Środka dzielą od Zachodu zaledwie 2-4 lata. Obecnie czołowi światowi producenci oferują komercyjne procesory korzystające z technologii 22 nanometrów i przygotowują się do wdrożenia 20-nanometrowych i mniejszych procesów produkcyjnych. Chiński wytwórca układów scalonych SMIC oferuje obecnie układy wykonane w technologii 40 nanometrów.

Opracowanie: Mariusz Błoński
Na podstawie: EE Times
Źródło: Kopalnia Wiedzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 30 grudzień 2012 16:35