Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Linux kończy wsparcie dla procesorów 386
Kategoria: Informatyka   Sobota, 15 grudzień 2012 10:10 Napisał

Linux kończy wsparcie dla procesorów 386

Linus Torvalds postanowił posłuchać rady inżyniera z Red Hata i jednego z programistów jądra Linuksa, Ingo Molnara, i podjął decyzję o rezygnacji z dalszego wspierania procesorów 386 Intela. Dla użytkowników opensource'owego systemu oznacza to, że dystrybucje korzystające z jądra w wersji 3.8 lub wyższej nie będą współpracowały ze starymi kośćmi Intela.

Układy 386 pojawiły się w roku 1985 i były produkowane do września 2007. Nieliczni użytkownicy tych układów nie będą mogli instalować przyszłych wersji Linuksa. Na razie jednak nie mają powodów do zmartwień. Przed kilkoma dniami ukazało się jądro 3.7, które współpracuje z układami Intel 386.

Decyzję o zakończeniu wspierania leciwej architektury podjęto, gdyż uznano, że nakład pracy konieczny do tworzenia i utrzymywania kodu jest zbyt duży w stosunku do osiąganych korzyści.

Źródło artykułu: Kopalnia Wiedzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 19 grudzień 2012 21:35
alexjones.pl Technologia i nauka Informatyka Linux kończy wsparcie dla procesorów 386