Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Sztuczna inteligencja uczy się czytać z ruchu warg
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 27 marzec 2017 01:49 Autor: admin

Sztuczna inteligencja uczy się czytać z ruchu warg

Naukowcy z Uniwersytetu Oksford opracowali nowe oprogramowanie, zdolne do czytania z ruchu warg, w sposób wielokrotnie przekraczający ludzkie możliwości.

Dzięki zdolnościom nowoczesnych komputerów możliwe jest opracowanie sztucznej inteligencji, która poradzi sobie z czytaniem z ruchu warg lepiej od człowieka. Nowy system oprogramowana, opracowany przez naukowców z Oksfordu we współpracy z DeepMind oraz Google, uczy się czytać z ruchu warg na podstawie transmisji telewizyjnych trwających ponad 5 tysięcy godzin.

Zespół badawczy porównał możliwości urządzenia z możliwościami ekspertów. Odkryto, że nowe oprogramowanie rozpoznaje słowa lepiej od specjalisty. Ludzie rozpoznawali prawidłowo tylko 12 % słów, a sztuczna inteligencja była w stanie wychwycić ich ponad 50 %. 

Nowy program może znaleźć szereg zastosowań, w tym w pomocy osobom z wadami słuchu. Ponadto, w przyszłości może on być wykorzystywany do tworzenia napisów w czasie rzeczywistym transmisji, poprawić dokładność i szybkość konwertowania mowy na tekst, szczególnie w hałaśliwych miejscach.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 27 marzec 2017 02:05
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Sztuczna inteligencja uczy się czytać z ruchu warg