Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Japońska firma wykorzysta drony, które będą chronić pracowników przed przepracowaniem
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 11 grudzień 2017 08:57 Autor: Andreas

Japońska firma wykorzysta drony, które będą chronić pracowników przed przepracowaniem

Japońska firma wykorzysta drony, które będą chronić pracowników przed przepracowaniem Compudemano/Flickr/CC BY 2.0

Japończycy słyną przede wszystkim z niesamowitej, wręcz skrajnej pracowitości. Jest to jednak bardzo poważny problem w tamtejszym społeczeństwie - z powodu pracy w nadgodzinach ludzie są wymęczeni, poświęcają zbyt mało czasu na swoje życie towarzyskie i rodzinne a w najgorszym przypadku dochodzi do śmierci. Jedna z firm chce rozwiązać ten problem z pomocą technologii, która od dawna jest w zasięgu ręki.

Taisei Corporation z Tokio zamierza wprowadzić drony do swojego biurowca. Uzbrojone w kamery bezzałogowce T-Frend opracowane przez Blue Innovations staną się częścią tamtejszego systemu bezpieczeństwa, ale będą również spełniać dodatkową funkcję.

Te latające urządzenia będą dosłownie przeszkadzać i dekoncentrować pracowników, którzy wzięli nadgodziny. T-Frend będzie hałasował swoimi śmigłami i odtwarzał z głośników znaną w Japonii piosenkę ludową "Horaru no Hikari", którą od dekad używają sklepy, restauracje i inne punkty usługowe tuż przed zamknięciem.

Taisei Corporation wprowadzi te drony już w kwietniu 2018 roku licząc na to, że pracownicy firmy po zakończeniu pracy pójdą do domu zamiast brać nadgodziny. Technologia stanie się usługą, która będzie kosztować 500 tysięcy jenów, czyli około 15,8 tysiąca złotych na miesiąc. Drony mają przypominać pracownikom, że czas ich pracy dobiegł końca. W ten sposób próbuje się zwalczyć popularne w tym kraju zjawisko Karōshi, które dosłownie oznacza śmierć z przepracowania. Według szacunków, z powodu zapracowania każdego roku umiera około 10 tysięcy Japończyków.

 Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 11 grudzień 2017 09:31
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Japońska firma wykorzysta drony, które będą chronić pracowników przed przepracowaniem