Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Monitorowanie pamięci krótkotrwałej w czasie rzeczywistym
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 09 czerwiec 2014 15:00 Autor: admin

Monitorowanie pamięci krótkotrwałej w czasie rzeczywistym

Monitorowanie pamięci krótkotrwałej w czasie rzeczywistym foto: Wikimedia Commons/CC

Korzystając z elektroencefalogramu (EEG) i elektrod przymocowanych do skóry głowy 25 studentów, zespół z Uniwersytetu Oregon kierowany przez psychologa doktoranta Davida E. Andersona, przechwycił zsynchronizowaną aktywność nerwową, gdy prezentowano prosty kątownik znajdujący się w okręgu.

Zespół, poprzez monitorowanie rytmów alfa, był w stanie rozszyfrować dokładny kąt jaki badani zapisywali w swojej pamięci.

Ostatecznie należy stwierdzić, iż korzystając z elektroencefalogramu naukowcy byli w stanie monitorować wspomnienia w czasie zbliżonym do rzeczywistego, by zobaczyć co osoba myśli. Byli również w stanie powiedzieć, jaki kąt nachylenia wyobrażali sobie uczniowie. Poprzez śledzenie aktywności neuronalnej zespół mógł nawet przewidzieć, kto miał najlepszą pamięć w grupie. Monitorowanie rytmów alfa dało możliwość precyzyjnego dekodowania zapamiętanego kąta nachylenia.

Na podstawie: www.dailymail.co.uk

 

Źródło: PrisonPlanet.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 09 czerwiec 2014 15:18
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Monitorowanie pamięci krótkotrwałej w czasie rzeczywistym