Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Nestlé pracuje nad prawdziwym replikatorem żywności
Kategoria: Inne   Czwartek, 26 czerwiec 2014 12:58 Autor: admin

Nestlé pracuje nad prawdziwym replikatorem żywności

Nestlé pracuje nad prawdziwym replikatorem żywności foto: Wikimedia Commons/CC

Sposób w jakim będziemy produkować żywność zmieni się diametralnie, gdy opracowana zostanie technologia, dobrze znana z serialu Star Trek - a przy okazji poczujemy się jak w świecie science fiction. Jeden z największych na świecie koncernów spożywczych Nestlé chce stworzyć prawdziwy replikator żywności.

Choć obecnie niewiele wiadomo na temat projektu o nazwie "Iron Man", który zakłada opracowanie replikatora żywności, wygląda on dość interesująco a przede wszystkim tajemniczo. Nestlé Institute of Health Sciences (NIHS) zakłada, aby specjalne urządzenie mogło wyprodukować potrawę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki w zależności od potrzeb danej osoby. Dlatego replikator żywności miałby najpierw dokonać analizy naszych potrzeb.

Szef NIHS Ed Baetge powiedział, że jedyne co będzie trzeba zrobić, to nacisnąć przycisk. Projekt jest obecnie we wczesnych fazach rozwoju i potrwa jeszcze przez kilka lat a naukowcy próbują najpierw zrozumieć jak poszczególne składniki odżywcze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Po zakończeniu tych badań, Nestlé zajmie się budową replikatora żywności.

 

 

Źródło: Bloomberg, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 26 czerwiec 2014 13:17
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Nestlé pracuje nad prawdziwym replikatorem żywności