Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Tesla zapowiada tani samochód elektryczny
Kategoria: Inne   Wtorek, 28 maj 2013 11:27 Autor: admin

Tesla zapowiada tani samochód elektryczny

Tesla chce w ciągu 3-4 lat zaoferować tani samochód elektryczny. Obecnie firma produkuje pojazdy luksusowe, które są nieosiągalne dla przeciętnego klienta. Model S to świetny samochód, ale zbyt drogi dla większości ludzi. Jest też Nissan Leaf, który jest tani, ale niezbyt dobry- mówi dyrektor Tesli, Elon Musk. Dlatego też jego przedsiębiorstwo ma teraz skupić się na stworzeniu i sprzedaży dobrego, elektrycznego pojazdu. Zdaniem Muska samochód taki powinien powstać w ciągu 3-4 lat, kosztować mniej niż 40 000 USD i umożliwiać pokonanie około 320 kilometrów na pojedynczym ładowaniu.akumulatorów.

Niedawno Tesla Motors poinformowała, że po raz pierwszy zaczęła przynosić zyski. Co więcej, firma spłaciła - na dziewięć lat przed terminem - kilkusetmilionową rządową pożyczkę. Pojawiły się wówczas spekuklacje, że Teslę mogą przejąć wielkie koncerny samochodowe jak Daimler AG czy Toyota Motor Corp. Pierwszy z nich jest właścicielem 4,87 miliona akcji Tesli, a drugi 2,94 miliona.

Elon Musk nie wyklucza, że w przyszłości Tesla zostanie przez kogoś przejęta, jednak, jego zdaniem nie będzie to firma z branży motoryzacyjnej. Tesla wydaje się zbyt droga dla innych koncernów samochodowych. Myślę, że propozycja przyjdzie spoza przemysłu motoryzacyjnego. To musi być kupiec z bardzo dużymi zasobami gotówki - mówi Musk i jako przykład takiej firmy podaje... Apple'a.

Musk zapowiada jednocześnie, że w najbliższym czasie Tesla nie zmieni właściciela. Świat potrzebuje świetnego i taniego samochodu elektrycznego. Nie mam zamiaru sprzedawać firmy, niezależnie od tego, co będzie mi oferowane, dopóki nie wykonam tego zadania - stwierdził Musk.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 28 maj 2013 14:16
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Tesla zapowiada tani samochód elektryczny