Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Wśród najmądrzejszych krajów Polska #37
Kategoria: Inne   Sobota, 05 grudzień 2015 16:29 Napisał

Wśród najmądrzejszych krajów Polska #37

Zgodnie z zasadami NWO musimy mieć coraz więcej naukowców, aby walczyć z problemami jakie oni "wynajdują". To podstawa neosocjalizmu. Globalne ocieplenie, coraz doskonalsze bronie i wirusy, nowe technologie dla terrorystów - wszystko to wymaga tęgich głów.

Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) czyli Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju śledzi poziom "unaukowienia" 40 najbardziej rozwinietych krajów świata.

W oparciu o dane z 2012 opracowano ranking który opiera się na procentowym udziale stopni naukowych z nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) lub liczonych do ogólnej ilości mieszkańców. Taki wskaźnik ma być i sprawiedliwy i porównywalny między krajami o różnych populacjach.

Oto tabela:

Ogólnie średnia w ostatnich 10 latach spadła z 23% do 22%.

Nawet w Południowej Korei będącej na 1 miejscu nastąpił spadek ilości mieszkańców z tytułami naukowymi aż o 7% - z 39% do 32%.

Portugalia ma najwyższy wskaźnik ludzi z doktoratem. Na drugim miejscu pod tym względem jest Austria, gdzie wśród kobiet jest 6,7%  a wśród mężczyzn 9,1% posiadaczy doktoratu na 1 tys. mieszkańców.

W Estonii jest najwyższy wskaźnik kobiet wśród posiadaczy stopni naukowych STEM - 47%.

Grecja mająca dość wysoki wskaźnik ludzi z tytułami naukowymi na badania wydaje tylko 0,08% PKB.

We Francji większość naukowców jest zatrudniona przez rząd i uniwersytety, nie przez przemysł.

W Finlandii najwięcej publikacji naukowych dotyczy medycyny.

Szwecja i Norwegia mają najwyższy wskaźnik używalności komputerów w pracy, 70% stanowisk jest wyposażone w komputery.

Niemcy "produkują" średnio rocznie 10 tysięcy absolwentów z tytułami STEM. Wyprzedzają je tylko znacznie większe ludnościowo USA i Chiny.

Co mówi nam 37 lokata Polski? Znacznie wyżej od nas są mniejsze od nas kraje i niekoniecznie bogatsze: Szwecja, Finlandia, Estonia, Słowenia, Czechy, Dania, Kolumbia, Czechy czy Litwa.

No tak. Ale oni nie maja takich gwiazd nauki jak: Senyszyn, Środa, Hartman czy Niesiołowski.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 06 grudzień 2015 00:09
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Wśród najmądrzejszych krajów Polska #37