Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Nowe pomysły w UE - możliwy zakaz rejestracji nowych aut z silnikami spalinowymi
Kategoria: Inne   Niedziela, 04 wrzesień 2016 10:22 Autor: admin

Nowe pomysły w UE - możliwy zakaz rejestracji nowych aut z silnikami spalinowymi

W Europie zauważalny jest ostatnio nowy zaskakujący trend. Po latach zwalczania koncepcji zasilania samochodów silnikami spalinowymi, planuje się wprowadzenie zakazu rejestracji nowych pojazdów tego typu.

Dominujący w Unii Europejskiej zwolennicy antropogenicznego globalnego ocieplenia funkcjonują w przeświadczeniu, że redukcje emisji znienawidzonych przez nich gazów mogą doprowadzić do ochłodzenia globalnej temperatury. W takim kontekście postanowiono zakończyć w Europie erę pojazdów spalinowych, rzekomo odpowiedzialnych za te emisje.

Aby jakoś zaplanować przejście z aut spalinowych na elektryczne, kolejne rządy w UE już teraz planują ustanowić datę, od której nie będzie już można rejestrować innych aut niż te z napędem elektrycznym. Niemcy przewidują, że nastąpi to w 2030 roku, a Holendrzy i Norwegowie chcą takiego zakazu już w 2025 roku. Co ciekawe planuje się też eliminację aut z napędem hybrydowym, które są obecnie uważane za ekologiczne. Mają jednak oprócz elektrycznego również konwencjonalny silnik spalinowy, co zdaniem europejskich pseudoekologów jest dyskwalifikujące.

Samochody elektryczne wciąż są uważane za coś niezwykłego i są traktowane jako ciekawostka. Producenci baterii, celowo lub nie, od dawna nie są w stanie wyprodukować takiego ogniwa, które nie byłoby za ciężkie, a jednocześnie byłoby dość pojemne oraz aby dawalo się je naładować w krótkim czasie. Wyrok na pojazdy z silnikami spalinowymi może być zatem przedwczesny, ponieważ obecne samochody elektryczne nie stanowią ekwiwalentu dla spalinowych właśnie z powodu ograniczonego zasięgu i bardzo długiego czasu ładowania.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 08 wrzesień 2016 12:04
alexjones.pl Technologia i nauka Inne Nowe pomysły w UE - możliwy zakaz rejestracji nowych aut z silnikami spalinowymi