Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Curiosity znaczy ciekawość
Kategoria: Kosmos   Niedziela, 07 maj 2017 07:08 Autor: admin

Curiosity znaczy ciekawość

Zdjęcie w główce artykułu NIE POCHODZI Z PONIŻSZEJ PANORAMY Zdjęcie w główce artykułu NIE POCHODZI Z PONIŻSZEJ PANORAMY

NASA się pochwaliła panoramą 360 stopni wokół łazika Curiosity, który (być może) przebywa na Marsie. Był taki czas, że wielu z nas się zastanawiało nad kuriozalnoscią (sic!) publikowanych przez NASA zdjęć z Curiosity na których regularnie można było odnaleźć przedmioty których "naturalne pochodzenie" było nie ewidentne, o ile nie wątpliwe. Jakoś jednak weszło to już do naszej kulturowej świadomości, że tak po prostu jest, że są TAM jakieś dziwne przedmioty i czekamy cierpliwie, aż NASA nam obwieści, że "z pewnością są one pochodzenia naturalnego".

Tak naprawdę nie do końca wiemy, czy "z pewnoscią". Od czasu odkrycia pewnej małej wysepki Devon Island (Grenlandia, Kanada) na której NASA ma swoją bazę treningową do testowania łazików typu Curiosity niektórzy mają wątpliwości, czy zdjęcia przesyłane nam z Curiosity nie są zarazem zdjęciami z Devon Island. Podobieństwo krajobrazu uderzające. Sprzęt dokładnie do tego celu. Zdjęcia by były nie do odróżnienia. Więc tylko wiara decyduje, czy wierzymy NASA, że Curiosity jest na Marsie, czy nie? A może to Pustynia Majave, jak sugeruje autor poniższego klipu?

Nie, nie zamierzam nikogo przekonywać, że jest tak, czy inaczej. Wszelako mnogość dziwnych form odnalezionych na zdjęciach Curiosity (które są przesyłane od 2012 roku) i kompletny brak zainteresowania nimi ze strony NASA jest niezłą pożywką, by zacząć snuć wątpliwości - skąd tak naprawdę te zdjęcia pochodzą?

Nawiasem mówiąc nawet na powyższej panoramie "z Marsa" znajduje się coś, co przyciąga wzrok i uwagę...

 

Źródło: Efekt Setnej Małpy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 07 maj 2017 07:51