Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Co było przyczyną eksplozji meteoru nad Czelabińskiem
Kategoria: Kosmos   Niedziela, 31 marzec 2013 13:39 Napisał

Co było przyczyną eksplozji meteoru nad Czelabińskiem

Co było przyczyną eksplozji meteoru nad Czelabińskiem źródło: YouTube.pl
Największą tajemnicą zdarzenia zwanego upadkiem meteoru czelabińskiego jest ustalenie jak i dlaczego doszło do eksplozji w powietrzu. Według rosyjskich uczonych to wyjątkowo nietypowe zjawisko, aby asteroida wpadająca w ziemską atmosferę eksplodowała na tak dużej wysokości.

Naukowcy przyznają, że to trudne do wytłumaczenia, ponieważ do tej pory nie wiadomo, jaki skład chemiczny ciała niebieskiego mógł spowodować taki wybuch. Specjaliści zdają sobie sprawę, że zdarzenie z 15 lutego 2013 roku było precedensem i dla nauki jest to bardzo ważne wydarzenie. Pozostałości meteorytu, jakie pozyskali badacze mogą pomóc rozwiązać tą kwestię.

Tajemnicze wydarzenia z połowy lutego nadal są szeroko komentowane w Rosji i wiele osób powątpiewa w oficjalne wersje, co do przyczyn tego wypadku. Nadal nie wiadomo czy asteroida nie została jednak w jakiś sposób zestrzelona. Jedni przyjęli bezrefleksyjnie teorię o eksplozji meteoru, jednak są specjaliści, którzy uważają, że jest to wątpliwe. Nawet członkowie Rosyjskiej Akademii Nauk uznają, że to, co stało się nad Czelabińskiem nie bardzo pasuje do prezentowanej hipotezy o chondrytowym składzie tego ciała niebieskiego.

Gdy do tego weźmie się pod uwagę różnicę zdań, co do szacunków wielkości i masy, jaka powstała między NASA i Roskosmosem to można to skomentować tylko w jeden sposób. Gdy jakieś ciało niebieskie spada na Rosję to bez względu na to czy do zdarzenia dochodzi w Tajdze w 1908 roku czy nad Uralem w 2013 wiemy równie mało o naturze kosmicznego intruza a temat spowija tajemnica.

 

 

Źródło artykułu: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 02 kwiecień 2013 20:23
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Co było przyczyną eksplozji meteoru nad Czelabińskiem