Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Ludzkość musi skolonizować Marsa aby przetrwać, uważa Elon Musk
Kategoria: Kosmos   Czwartek, 02 październik 2014 14:17 Autor: admin

Ludzkość musi skolonizować Marsa aby przetrwać, uważa Elon Musk

Ludzkość musi skolonizować Marsa aby przetrwać, uważa Elon Musk foto: Wikimedia Commons/CC
Coraz częściej można usłyszeć o konieczności skolonizowania innych planet. Oprócz potencjalnych korzyści, wskazuje się również na możliwą zagładę ludzkości, jeśli nie będziemy próbować "wyprowadzić się" z naszej planety. Jako nasz nowy dom uczeni często wskazują najbliższą nam Czerwoną Planetę.

Choć warunki na Marsie nam nie sprzyjają, przyszłe misje kosmiczne mają za zadanie wysłać grupę ludzi aby skolonizować planetę. Jedną z takich misji jest Mars One. Pierwsza czteroosobowa załoga otrzyma bilet w jedną stronę w 2025 roku.

Brytyjski astrofizyk Stephen Hawking powiedział już kiedyś, że ludzkość nie przetrwa kolejnego tysiąclecia jeśli nie wyruszy na podbój kosmosu, który jego zdaniem jest nieunikniony i konieczny dla ratowania ludzkości. Trzeba przyznać, że tysiąc lat to dojść odległa przyszłość i gdyby tak było w rzeczywistości to na dzień dzisiejszy nie musielibyśmy się niczego obawiać.

Jednak w podobnym tonie wypowiedział się niedawno Elon Musk, miliarder i założyciel firm takich jak SpaceX czy Tesla Motors. Według jego przewidywań, zagłada ludzkości może nastąpić znacznie szybciej i już dziś powinniśmy myśleć o kolonizacji Marsa. Musk zaskoczył wielu ludzi stwierdzeniem iż do końca tego wieku na Czerwonej Planecie powinno znajdować się aż milion ludzi.

Jego firma SpaceX ma zamiar stworzyć małą kolonię na Marsie już w ciągu kilku najbliższych lat. Wszystko to ma na celu jak najszybsze skolonizowanie Czerwonej Planety, gdyż jego zdaniem, ludzkość powinna żyć i funkcjonować nie tylko na Ziemi ale również na innych planetach. Mars mógłby być dopiero początkiem naszej ekspansji w kosmosie.

 

Źródło: tylkonauka.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 02 październik 2014 15:08
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Ludzkość musi skolonizować Marsa aby przetrwać, uważa Elon Musk