Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Podano termin lądowania rosyjskich kosmonautów na Księżycu
Kategoria: Kosmos   Wtorek, 27 październik 2015 11:35 Autor: admin

Podano termin lądowania rosyjskich kosmonautów na Księżycu

Podano termin lądowania rosyjskich kosmonautów na Księżycu foto: Shutterstock

Lot rosyjskich kosmonautów i lądowanie na Księżycu zaplanowano na 2029 rok — oświadczył szef korporacji Energia Władimir Sołncew:

„Rok 2029, lot człowieka na Księżyc i lądowanie na nim" — powiedział szef zakładu, produkującego jedyne w tej chwili statki załogowe serii Sojuz, transportujące ludzi na Międzynarodową Stację Kosmiczną (MSK). 

Sołncew podkreślił, że na 2021 rok zaplanowano rozpoczęcie lotów nowym statkiem kosmicznym, wykonanym z użyciem materiałów kompozytowych i przeznaczonym do lotów na Księżyc, w 2023 roku — start i cumowanie tego statku do MSK, na 2025 rok zaplanowano autonomiczny lot na Księżyc i opracowanie technologii, związanych z wysłaniem tam kosmonautów. 

Zgodnie z koncepcją projektu, księżycowy kompleks startowy zapewni transport załogi składającej się z czterech osób z orbity księżycowej do docelowego rejonu na powierzchni Księżyca, a także z powierzchni satelity na orbitę księżycową. Długość pobytu załogi na Księżycu wyniesie co najmniej 14 dni. 

Do tej pory na Księżycu lądowali tylko Amerykanie. Astronauci NASA w ramach misji Apollo w okresie 1969-1972 sześciokrotnie lądowali na powierzchni satelity Ziemi. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 27 październik 2015 12:45
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Podano termin lądowania rosyjskich kosmonautów na Księżycu