Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Kongres USA zobowiązał NASA do wznowienia lotów na Księżyc
Kategoria: Kosmos   Środa, 15 czerwiec 2016 18:20 Autor: admin

Kongres USA zobowiązał NASA do wznowienia lotów na Księżyc

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zaleciła agencji kosmicznej NASA, aby powróciła do idei załogowych lotów na Księżyc. Zdaniem Kongresu, umożliwi to przetestowanie technologii, która zostanie potem użyta do wysłania misji na Marsa.

Kongres odmówił NASA przyznania subwencji w wielkości 66,7 milionów dolarów, która była potrzebna do realizacji załogowej misji na asteroidę. Zdaniem amerykańskich polityków, istnieje konieczność powrotu do załogowych lotów na Księżyc.

Oficjalnie, członkowie izby niższej amerykańskiego parlamentu, rozprawiają o potrzebie przetestowania technologii do podróży na Marsa, która planowana jest na połowę trzeciej dekady XXI wieku. Jednak jest oczywiście drugie dno tego zaskakującego zwrotu, czyli plany podboju Księżyca ogłoszone oficjalnie przez Chińczyków i Rosjan.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 czerwiec 2016 13:39
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Kongres USA zobowiązał NASA do wznowienia lotów na Księżyc