Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Ustabilizowane nagranie w jakości HD z Księżyca
Kategoria: Kosmos   Sobota, 15 grudzień 2012 09:30 Napisał

Ustabilizowane nagranie w jakości HD z Księżyca

Ciężko w to uwierzyć, ale wczoraj minęło równo 40 lat od czasu gdy człowiek – a był to dowódca misji Apollo 17 Eugene A. Cernan – po raz ostatni postawił stopę na Księżycu. Z tej okazji mamy dla Was mniej znane nagranie z powierzchni Księżyca, które zostało wykonane w jakości HD, a potem cyfrowo ustabilizowane.

 

Nagranie to zostało wykonane podczas misji Apollo 16, która tak jak misja Apollo 17 miała miejsce w 1972 roku. Niestety od tego czasu zupełnie porzuciliśmy załogową eksplorację Srebrnego Globu, a do dziś nikt nie postawił na nim stopy.

Na szczęście ostatnio dochodzą do nas sygnały z różnych zakątków świata – z Chin, Indii czy w końcu USA – że porzucamy erę orbitalnej eksploracji kosmosu i przechodzimy w stadium międzyplanetarne. Można więc mieć nadzieję, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat ponownie odwiedzimy Księżyc, a może także udamy się w końcu na Marsa.Źródło artykułu: GeekWeek.pl » Nauka


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 19 grudzień 2012 03:50
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Ustabilizowane nagranie w jakości HD z Księżyca
Unable to open file!