Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Kosmos   Środa, 24 sierpień 2016 12:59 Napisała

Zasoby Marsa przyszłością gospodarki?

Bezzałogowy lądownik InSight wyląduje na powierzchni Marsa. Informacje, które dostarczy, mogą w przyszłości rewolucjonizować światową gospodarkę.

Sonda pozwoli nam dowiedzieć się więcej o tym, jaki jest w rzeczywistości Mars i jakie zjawiska na nim zachodzą. Taka wiedza umożliwi w przyszłości korzystanie z zasobów, które są na planecie.

-Jeżeli będziemy w stanie eksplorować złoża materiałów, które są bardzo rzadkie, a później zrobić z nich użytek albo już w kosmosie, albo sprowadzić je na ziemię, możemy mieć nie tylko korzyści w kierunku dalszego poznawania kosmosu ale i korzyści biznesowe. – mówi newsrm.tv Marcin Dobrowolski, firma Astronika.

Badania przeprowadzone przez sondę dostarczą informacji o budowie planety oraz jej ewolucji. Sonda ma za zadanie wkopać się w powierzchnię Marsa na 5 metrów, oraz zbadać właściwości gruntu Marsjańskiego. Dowiemy się jak twardy jest grunt i jak ciężko się w niego zagłębić. W przyszłości może również dawać informacje o jego składzie chemicznym.

- Wyobraźmy sobie, że nie musimy całego statku tankować na ziemi, i dopiero wysyłać go w kosmos, ale możemy pobierać paliwo już z asteroid, a później wysyłać takie statki kosmiczne wielokrotnie dalej i dzięki temu zbliżać się do tego, co tak naprawdę jest w kosmosie. – dodaje Marcin Dobrowolski.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 24 sierpień 2016 17:21