Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Rozpoczęto misję na asteroidę Bennu
Kategoria: Kosmos   Sobota, 10 wrzesień 2016 07:03 Autor: admin

Rozpoczęto misję na asteroidę Bennu

Amerykańska agencja kosmiczna NASA w trybie normalnym rozpoczęła misję ku asteroidzie Bennu.

W czwartek 8 września br. z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała europejska rakieta nośna Atlas-5, unosząc w kosmos aparat OSIRIS-Rex.

W ramach misji nie tylko podjęta zostanie próba dostania się na planetoidę Bennu, ale także dokładne badanie i w konsekwencji transport próbek z powrotem na naszą planetę. Sonda osiągnie Bennu w 2018 roku. Dostawa regolitu z asteroidy na Ziemię planowana jest na rok 2023.

Badanie asteroidy Bennu jest bardzo ważne dla nauki, ponieważ zawiera ona prawdopodobnie szczątki z czasów powstawania Układu Słonecznego. Ponadto asteroid może być źródłem wody i minerałów. Zasoby naturalne szybko wyczerpują się na Ziemi i asteroidy mogą stać się pewnego dnia naszym zbawieniem.Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)1 komentarz

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 10 wrzesień 2016 09:47
alexjones.pl Technologia i nauka Kosmos Rozpoczęto misję na asteroidę Bennu