Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Kosmos   Środa, 14 wrzesień 2016 09:50 Autor: admin

Elon Musk nie wyklucza, że jakiś tajemniczy obiekt mógł uderzyć w rakietę SpaceX

Właściciel firmy SpaceX, Elon Musk, wciąż próbuje ustalić co tak naprawdę stało się 1 września na przylądku Canaveral na Florydzie. Rakieta, która miała wynieść w przestrzeń kosmiczną satelitę komunikacyjnego, należącego do Facebooka, z jakiegoś powodu eksplodowała.

Musk poprosił o pomoc agencję NASA, Federalną Administrację Lotnictwa, Siły Powietrzne USA a także internautów. Po dwóch tygodniach, założyciel SpaceX nadal nie wie co przyczyniło się do tej katastrofy, w wyniku której zniszczona została rakieta oraz satelita warty 200 milionów dolarów. Jak sam przyznał, jest to największa porażka, jaką poniosła jego firma od 14 lat, czyli od dnia jej założenia.

Elon Musk wyjawił, że jest to bardzo dziwne, ponieważ wybuch nastąpił choć silniki rakiety nie były nawet uruchomione. Co więcej, tuż przed eksplozją słychać było dźwięk nieznanego pochodzenia.

Internauci wskazali, że przyczyną tego tajemniczego zdarzenia może być dron, lub nawet UFO, które uderzyło w rakietę. Na nagraniach można zauważyć dziwny obiekt, który pojawia się dosłownie tuż przed eksplozją.

Elon Musk powiedział, że śledczy biorą pod uwagę udział osób trzecich. Być może mieliśmy do czynienia z sabotażem. Na obecnym etapie wszystko jest możliwe, lecz może minąć jeszcze sporo czasu zanim dowiemy się, co było przyczyną porażki korporacji SpaceX oraz Marka Zuckerberga, który musi teraz znaleźć pieniądze na budowę drugiego satelity.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 14 wrzesień 2016 10:00