Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Wirus HIV w leku firmy Bayer
Kategoria: Medycyna   Piątek, 28 kwiecień 2017 10:47 Autor: admin

Wirus HIV w leku firmy Bayer

Wewnętrzne dokumenty firmy oraz wyniki śledztwa świadczą, że koncern Bayer z pełną świadomością sprzedawał zainfekowane wirusem HIV lekarstwa. Nikt nie poniósł odpowiedzialności za zarażenie sprzedawanym przez Bayer lekiem. Liczbę zarażonych w samych Stanach Zjednoczonych oszacowano na od 6000 do 10000 osób.

Pomimo, że obciążające koncern Bayer dokumenty zostały upublicznione, wciąż niewielu ludzi zostało poinformowana na temat tej makabrycznej zbrodni, za którą nikt nigdy nie poniósł odpowiedzialności.

„Wewnętrzne dokumenty Bayer ukazują, że kiedy wiedzieli w 100% o tym, że mają lekarstwo zainfekowane wirusem HIV, wycofali produkt z amerykańskiego rynku i wyrzucili go do Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej. Lek o nazwie Faktor VIII był wstrzykiwanym lekarstwem na hemofilię (…) Oficjele rządu we Francji, którzy pozwolili, aby do tego doszło, poszli do więzienia, a w Ameryce nie zostało nawet wszczęte postępowanie kryminalne przeciwko ani jednemu kierownikowi firmy przez Ministerstwo Sprawiedliwości (…). Jest o wiele gorzej: rząd Stanów Zjednoczonych i Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydali na to zezwolenie” – informuje NBC News.

Michał KK
Na podstawie: en.Wikipedia.org
Źródło: Wolna-Polska.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(25 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 28 kwiecień 2017 11:00