Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Najcenniejszy dla ludzkiego organizmu produkt
Kategoria: Medycyna   Sobota, 30 wrzesień 2017 03:18 Autor: Katarzyna

Najcenniejszy dla ludzkiego organizmu produkt

Amerykańscy specjaliści do spraw żywienia wymienili najbardziej sprzyjający naszemu zdrowiu produkt. Zdaniem uczonych jest nim miód. Jedna łyżka miodu dziennie wystarcza, żeby poprawić nasz stan zdrowia - mówią eksperci.

© Sputnik. Валерий Мельников

Jak pisze „Wieczerniaja Moskwa", przeprowadzone na myszach eksperymenty dowiodły, że zawarta w miodzie substancja trehaloza pomaga zapobiec naruszeniom układu krwionośnego, na przykład zawałom serca i miażdżycy. Po serii doświadczeń z udziałem mysz wyciągnięto wniosek, że składnik miodu zwiększa aktywność białka TFEB, który pomaga komórkom układu odpornościowego i makrofagom szybciej usuwać odkładający się tłuszcz.

„Miód oczyszcza naczynia krwionośne od wewnątrz. Jak pokazały eksperymenty z myszami, trehaloza może zmniejszyć ilość osadów tłuszczów o jakieś 30%" — mówią badacze.

Jak tłumaczą lekarze, w wyniku „zaśmiecenia" naczynia krwionośne tracą elastyczność, czego skutkiem jest podniesione ciśnienie i zawały. Regularne spożycie miodu w niewielkich ilościach jest doskonałą profilaktyką groźnych zjawisk.

Poza tym miód sprzyja obniżeniu poziomu cholesterolu i działa także jak mocny antyutleniacz, pomagając organizmowi pozbyć się toksyn. Lekarze mówią też, że miód wykazuje działanie antybakteryjne, które poprawia ogólny stan skóry.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 30 wrzesień 2017 15:31
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Najcenniejszy dla ludzkiego organizmu produkt