Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Papierosy elektroniczne szkodzą jak prawdziwe
Kategoria: Medycyna   Niedziela, 22 październik 2017 14:59 Autor: admin

Papierosy elektroniczne szkodzą jak prawdziwe

Kolejne doniesienia naukowców dowodzą, że e-papierosy są tak samo szkodliwe jak te z tytoniem. E-papierosy mogą powodować mukowiscydozę i choroby płuc.

Na uniwersytecie Chapel Hill w Karolinie Północnej (USA) porównano ślinę palaczy papierosów elektronicznych oraz niepalących. Okazało się, że organizmy palaczy e-papierosów produkują szkodliwe proteiny, które mogą spowodować choroby wydolności płuc oraz inne.

U palaczy e-papierosów organizmy działają inaczej niż u osób niepalących. Używanie e-papierosów przyczynia się do tworzenia protein ochronnych zwalczających substancje szkodliwe, ale nadmiar tych protein prowadzi do stanów zapalnych płuc. Palaczom coraz trudniej oddychać. Powoduje to śmierć komórek w naczyniach krwionośnych. Najczęstsze problemy, które mogą pojawiać się u palaczy to astma, zapalenie oskrzeli oraz świszczący oddech. Przerzucenie się na e-papierosy ze zwykłych nie wydaje się już tak zdrową alternatywą.

Wyjście z Unii będzie miało wpływ na wzrost ceny papierosów w Wielkiej Brytanii. Ich cena ma według przewidywań wzrosnąć o 3 GBP za 20 papierosów i może dojść nawet do 13 funtów za paczkę. Takie rewelacje przedstawia raport OECD (Organisation for Economic Cooperation and Development).

Dokładnie papierosy kosztujące obecnie 9,60 GBP mają kosztować 12,74 GBP. Oznacza to, że palacz, który spala paczkę dziennie, puści z dymem dodatkowo 1200 funtów w skali roku. Będzie to spowodowane tym, że prawie połowa tytoniu jest importowana z terenów Unii Europejskiej a import stanie się droższy.

Przewidywania OECD i IMF zostały skrytykowane przez partię konserwatywną jako bzdura. Paradoksalnie sytuacja może wzmocnić rodzimy przemysł i oprócz dwóch istniejących fabryk papierosów mogą powstać nowe.

Ceny wyrobów tytoniowych w Wielkiej Brytanii należą do jednych z najwyższych w Europie. Kolejna podwyżka cen wpłynęłaby znacząco na nastroje obywateli. Przemysł tytoniowy nie różni się znacząco od tego w innych krajach jednak skala podatków nakładanych na papierosy jest tutaj bardzo wysoka.

Źródło: Brytol.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 22 październik 2017 15:08
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Papierosy elektroniczne szkodzą jak prawdziwe