Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Kurkuma sposobem na szkodliwy fluor
Kategoria: Medycyna   Środa, 25 październik 2017 04:56 Autor: admin

Kurkuma sposobem na szkodliwy fluor

Fluor jest dosłownie wszędzie. Dwie trzecie zaopatrzenia w wodę z kranu w USA i w wielu innych krajach, zawiera szkodliwy jego poziom. Nie wspominając o ilości fluoru, który można znaleźć w wodzie mineralnej i w gabinetach stomatologicznych. Przypomnę, że fluor ogranicza inteligencje, otumania społeczeństwo, które nie jest w stanie analizować faktów i wyciągać prostych wniosków.Wpływa bardzo niekorzystnie na dzieci. Wywołuje nowotwory.

Dzięki badaniu opublikowanemu w Magazine Pharmacognosy mamy optymistyczne informacje. Niemożliwe jest całkowite unikanie fluoru, jednak istnieje prosty, naturalny sposób na odwrócenie szkód wyrządzonych w mózgu przez tę truciznę.

Kurkuminą we fluor

Kurkumina jest składnikiem, który daje ostryżowi długiemu (kurkuma długa) przeciwzapalne właściwości.

Kurkuma jest członkiem rodziny imbiru i tak samo jak imbir jest korzeniem. Zwykle spożywa się ją w postaci proszku, ale wyciągi z korzenia są również dostępne na rynku. Jest to jedna z głównych przypraw stosowana na Bliskim Wschodzie i w krajach Azji Południowej. Jest to również ważny element w medycynie ajurwedyjskiej.

Wiele korzyści zdrowotnych przyprawy pochodzi z substancji w niej zawartej, czyli kurkuminoidy. Jest doskonałym źródłem nie tylko witamin z grupy B.

Przykładowe składniki odżywcze, które znajdują się w kurkumie:

 • Witamina C.
 • Witaminy B-1, B-2, B-3.
 • Wapń.
 • Mangan.
 • Fosfor.
 • Potas.
 • Cynk.
 • I wiele więcej…

W mózgu, kurkumina może wchodzić w interakcje z fluorem i chronić komórki przed różnymi formami zwyrodnienia i uszkodzenia.

Naukowcy z Wydziału Zoologii na Uniwersytecie College of Science w Indiach, odkryli te efekty po dekadzie studiowania fluoru i kurkuminy.

W swoim raporcie, zespół podkreśla niebezpieczeństwa związane z długotrwałym narażeniem na fluor, który może powodować zwiększone ryzyko zachorowań na kilka form raka, a także chorób serca. Fluor ma bardzo negatywne oddziaływanie na mózg.

Jak fluor uszkadza mózg?

Setki badań wykazały, że fluor, nawet w małych ilościach jest szkodliwy dla mózgu. Jest powiązany z prawie wszystkimi funkcjami: od utraty pamięci, do problemów behawioralnych, zmniejszenia inteligencji i upośledzenia mózgu płodu. Daleko idący charakter działania fluoru nie powinien być zaskakujący, zwłaszcza w świetle raportu Harvard University, który wyjaśnia, jak fluor uszkadza mózg.

Okazuje się, że fluor powoduje następujące defekty:

 • uszkadza hipokampa – region mózgu odpowiedzialny za emocje i pamięć,
 • sprzyja powstawaniu blaszek amyloidowych, co prowadzi do choroby Alzheimera,
 • uszkadza szyszynkę, która może mieć wpływ na pory snu.

Zerknijmy na indyjskie badania przeprowadzone na myszach rodzaju szwajcarskich albinosów (Swiss albino mice). Myszy zostały podzielone na cztery grupy. Jedna grupa w ogóle nie otrzymała fluoru. Drugiej grupie podano fluorowaną wodę. Trzecia grupa otrzymała fluor z kurkuminą i czwartej grupie podano kurkumę bez fluoru. Naukowcy stwierdzili, że suplementacja kurkuminy znacznie zmniejszyła toksyczne działanie fluoru. Jak bardzo? Kurkumina odwróciła poziomy fluorków do prawie normalnie występujących poziomów w zdrowym organizmie. Tak więc, może nie jesteś w stanie uciec przed fluorem, jednak kurkumina może odwrócić wpływ fluoru na twój organizm. Ochrona przed uszkodzeniami spowodowana przez fluor nie jest jedyną rzeczą, jaką ostryż długi (kurkuma długa) ma do zaoferowania. Ostryż długi może również przyczynić się do polepszenia metabolizmu, polepszyć działanie pracy serca poprzez zapobieganie zatykaniu się żył i zakrzepu krwi.

za: https://onalubi.pl/rak/unikanie-fluoru-moze-byc-trudne/Źródło: NWO Report


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(30 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 25 październik 2017 18:24
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Kurkuma sposobem na szkodliwy fluor