Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Cukier jest szkodliwy dla zdrowia i wywołuje raka
Kategoria: Medycyna   Sobota, 25 listopad 2017 08:53 Autor: Andreas

Cukier jest szkodliwy dla zdrowia i wywołuje raka

[cukier] [cukier] Panagiotis Giannakopoulos/Flickr/CC BY-SA 2.0

Cały czas przekonujemy się jak niebezpieczny dla naszego zdrowia może być cukier. Jest to wszechobecna substancja, która potrafi uzależniać jak narkotyki i nie pozostaje oczywiście bez wpływu na nasz organizm. Dzięki niedawnym badaniom dowiedzieliśmy się, że nadmiar cukru w naszej diecie stymuluje wzrost raka i zwiększa jego agresywność.

Od przynajmniej kilku lat oficjalnie mówi się o zatajaniu badań naukowych, które stawiają cukier w złym świetle. Przemysł cukierniczy opłacał naukowców i liczne organizacje prozdrowotne, aby cukier przedstawiany był wyłącznie jako zdrowa substancja rzekomo nieszkodliwa w nadmiarowych ilościach. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już 50 lat temu zatajano niewygodne wyniki badań.

Naukowcy z Kalifornijskiego Uniwersytetu w San Francisco ujawnili treść wyników badań prowadzonych w latach 60. poprzedniego wieku. Projekt 259 na zlecenie lobby cukrowego miał sprawdzić wpływ diety wysokocukrowej na zdrowie szczurów. Szczegóły nigdy nie ujrzały światła dziennego z prostej przyczyny – naukowcy ustalili, że nadmiar cukru powoduje choroby serca i zwiększa ryzyko rozwoju raka pęcherza.

Badania opublikowane na łamach „PLOS Biology” dokumentują kolejny przypadek manipulowania wynikami badań naukowych. Jest to kolejny dowód na to, że cukier może być bardzo niebezpieczny w nadmiarze, dlatego należy kontrolować jego spożycie. Sytuacja pokazuje również, że przekupieni naukowcy są w stanie przygotować dowolny raport w zależności od tego kto płaci za badania. W ten właśnie sposób płacono im za „wybielanie” cukru i demonizowanie tłuszczu.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Businessinsider.com.au, Journals.Plos.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 25 listopad 2017 09:40
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Cukier jest szkodliwy dla zdrowia i wywołuje raka