Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Czego nie wiecie o zielonej herbacie
Kategoria: Medycyna   Sobota, 30 grudzień 2017 09:23 Autor: Andreas

Czego nie wiecie o zielonej herbacie

Czego nie wiecie o zielonej herbacie sk/Flickr/CC BY-ND 2.0

Według grupy uczonych palacze mogą znacząco obniżyć ryzyko rozwoju nowotworu płuc, jeśli wyrobią w sobie nawyk picia zielonej herbaty.

Wyniki badań uczonych wykazały, że w popularnym napoju obecne są substancje wpływające na prawdopodobieństwo rozwoju raka płuc.

Mowa o ryzyku związanym z dziedziczeniem, które szczególnie często dotyka palaczy. U osoby niepalącej, z genetyczną skłonnością do nowotworu płuc, ryzyko zmniejsza się o ponad pięć razy, jeśli wyrobi ona w sobie nawyk picia zielonej herbaty, ale największą korzyść zielona herbata przynosi miłośnikom wyrobów tytoniowych. Ryzyko rozwoju nowotworu zmniejsza się u nich o 12,7 raza!

Odkrycia dokonano drogą zbadania właściwości aromatycznego napoju. O tym, że zielona herbata jest w stanie regulować proces rozwoju nowotworów, wiedziano już dawno. Jednak dokładne zbadanie jego właściwości pokazało, że napój rzeczywiście można określić jako cudowny.

Okazuje się, że zielona herbata zawiera duże ilości polifenoli i antyoksydantów, nader ciekawych składników. Dowiedziono na przykład, że spożycie 5 filiżanek zielonej herbaty dziennie zmniejsza ryzyko zawału o 26%.

Substancje zawarte w herbacie potrafią skutecznie walczyć z artretyzmem, bo dochodzi do blokady elementów destrukcyjnie wpływających na tkankę chrzęstną.

Zielona herbata może być też wykorzystywana w profilaktyce choroby Alzheimera. Zawarty w niej enzym skutecznie hamuje produkcję białek, które są jednym z podstawowych elementów w rozwoju zachorowania.

Dziś natomiast wykryto niepowtarzalną zdolność zielonej herbaty do zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka płuc. Dla palaczy to szczególnie miła wiadomość, bo najczęściej to trudno uleczalne schorzenie dotyka właśnie ich.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 30 grudzień 2017 11:51
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Czego nie wiecie o zielonej herbacie