Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Marihuana nadzieją dla chorych na raka
Kategoria: Medycyna   Poniedziałek, 05 marzec 2018 10:12 Autor: Andreas

Marihuana nadzieją dla chorych na raka

Marihuana nadzieją dla chorych na raka MarihuanayMedicina/Flickr/CC BY-SA 2.0

Poznańscy naukowcy opracowali lek przeciwbólowy dla chorych na raka, który jednocześnie może hamować rozwój nowotworu. O wynikach badań na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu pisze portal ePoznan.pl.

Trwające 4 lata badania, prowadzone przy zachowaniu restrykcyjnych procedur farmaceutycznych, zakończyły się uzyskaniem na bazie konopi substancji z niską zawartością środków psychoaktywnych, która poza działaniem przeciwbólowym, może hamować rozwój komórek rakowych.

„Projekt został zakończony sukcesem — jest nim opracowanie przeciwbólowej tabletki na bazie konopi dla pacjentów onkologicznych” — mówił kierownik projektu, prof. Ryszard Słomski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

„Niejako przy okazji stwierdziliśmy, że te preparaty mają również bardzo silne właściwości przeciwnowotworowe i tu pojawia się potrzeba kontynuowania badań, które je potwierdzą. Mamy już namacalne wyniki w postaci hodowli komórkowych, w których giną komórki nowotworowe, ale żeby to udokumentować, przydałoby się jeszcze trochę czasu” — tłumaczył Słomski.

Dalsze badania zespołu mają być skoncentrowane wokół przeciwnowotworowych właściwości konopi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 05 marzec 2018 10:44
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Marihuana nadzieją dla chorych na raka