Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Medycyna   Wtorek, 27 listopad 2018 09:09 Autor: Andreas

Na świat przyszły pierwsze zmodyfikowane genetycznie dzieci

Na świat przyszły pierwsze zmodyfikowane genetycznie dzieci cea +/Flickr/CC BY 2.0

W Chinach na świat przyszły pierwsze zmodyfikowane genetycznie dzieci – informację tej treści przekazała BBC. Chiński naukowiec He Jiankui twierdzi, że zmienił genetycznie zarodki dla siedmiu par.

Chiński badacz He Jiankui, który od wielu lat prowadził eksperymenty w laboratorium na myszach, małpach oraz ludzkich embrionach, twierdzi, że zmienił genetycznie zarodki dla siedmiu par, które przechodziły zabieg in vitro. Chciał on w ten sposób nadać ludzkiemu organizmowi odporność na działanie wirusa HIV. Zaprzeczył on zarazem, jakoby miał na celu zapobieganie dziedziczonej chorobie. W wyniku jego działań doszło do zapłodnienia jednej kobiety a na świat przyszły bliźniaki. Są to pierwsze na świecie dzieci, które urodziły się w wyniku modyfikacji genetycznej.

To „eksperyment na ludziach, którego nie da się obronić moralnie ani etycznie” – ocenił ekspert w dziedzinie inżynierii genetycznej z Uniwersytetu Pensylwanii i redaktor czasopisma genetycznego Kiran Musunuru.

Z kolei genetyk z Uniwersytetu Harvarda George Church stwierdził, że modyfikacja w celu ochrony przed HIV „jest możliwa do uzasadnienia”, ponieważ wirus stanowi „poważne i rosnące zagrożenie dla zdrowia publicznego”.

/TVP Info, wprost.pl/

Za: https://www.magnapolonia.org/

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 27 listopad 2018 13:17