Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Oakland to 2. amerykańskie miasto, w którym zdekryminalizowano grzyby psylocybinowe
Kategoria: Medycyna   Piątek, 07 czerwiec 2019 18:08 Napisał

Oakland to 2. amerykańskie miasto, w którym zdekryminalizowano grzyby psylocybinowe

Oakland to 2. amerykańskie miasto, w którym zdekryminalizowano grzyby psylocybinowe chrissmith12 /CC0 /Pixabay

Oakland w Kalifornii to 2. amerykańskie miasto, w którym zdekryminalizowano wykorzystanie i posiadanie grzybków halucynogennych (zawierających psylicybinę) oraz naturalnych psychodelików, pozyskiwanych z roślin czy grzybów (chodzi np. o ayahuaskę, dimetylotryptaminę i pejotl).

Sztuczne psychodeliki, czyli np. LSD czy 3,4-metylenodioksymetamfetamina (MDMA), pozostają zakazane.

Rada Oakland jednogłośnie przyjęła uchwałę we wtorek w nocy. W maju podobna decyzja, ale już nie tak jednogłośna, zapadła w Denver.

Radni podjęli decyzję o dekryminalizacji, bo docierały do nich ponoć wieści o ludziach, którym psychodeliki pomogły w walce z depresją czy zespołem stresu pourazowego (PTSD).

Jak podało CBS, w uchwale zastrzeżono m.in., że psychodeliki nie są dla każdego i że osoby z ciężką depresją czy PTSD powinny w pierwszej kolejności udać się do specjalisty.

Noel Gallo, jeden z członków rady miejskiej, podkreśla, że depenalizacja wykorzystania grzybków i naturalnych psychodelików pozwoli policji skupić się na poważniejszych przestępstwach. Wspomniał też o swoim meksykańskim dziedzictwie i praktykach babci.

Źródło: Rolling Stone

Autor: Anna Błońska

Źródło: Kopalnia Wiedzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Oakland to 2. amerykańskie miasto, w którym zdekryminalizowano grzyby psylocybinowe