Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Japoński szpital wdraża miedź przeciw-drobnoustrojową
Kategoria: Medycyna   Piątek, 10 sierpień 2012 10:48 Napisał

Japoński szpital wdraża miedź przeciw-drobnoustrojową

Nowy Szpital Chiyoda, z wyspy Kiusiu w Japonii, jest pierwszą placówką na świecie kompleksowo wyposażoną w klamki i uchwyty z miedzi przeciwdrobnoustrojowej. Szpital posiada 19 oddziałów specjalistycznych i przygotowany jest na przyjęcie 200 pacjentów. Decyzję o kompleksowym wykorzystaniu miedzi w nowym szpitalu podjęto po testach przeprowadzonych przez personel szpitala, które dowiodły, że na elementach miedzianych znajduje się znacznie mniejsza ilość zarazków niż na stali nierdzewnej.

Właściciel placówki, Dr Susumu Chiyotanda, uzasadnia swoją decyzję: „zastanawiałem się nad przedmiotami, których pacjenci dotykają najczęściej i skupiłem się na powierzchniach, które mogą stanowić źródło zakażenia drobnoustrojami zagrażającymi życiu. Chcemy przerwać obieg zakażeń, a miedź zabijając zarazki może nam w tym pomóc.” Dodał również, że „prowadzone przez ostatnie 2 lata testy nie tylko wykazały, że miedź posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe, ale również pomogły lekarzom i pielęgniarkom zrozumieć dlaczego tak się dzieje.”

Japoński specjalista badający właściwości miedzi przeciwdrobnoustrojowej dr Takeshi Sasahara wyjaśnia, że ”zastosowanie miedzi i jej stopów może zmniejszyć ryzyko infekcji, na które narażeni są zarówno pacjenci jak i personel szpitala, i w rezultacie przyczynić się do wzrostu jakości opieki medycznej.”

Miedz posiada naturalne właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Miedź oraz jej stopy takie jak mosiądz i brąz skutecznie zwalczają bakterie, tym samym eliminując przyczyny powstawania chorób. Szpital Chiyoda zdecydował się na wykorzystanie mosiądzu ze względu na jego atrakcyjny kolor, co jest świetnym przykładem nadania profilaktyce zakażeń estetycznego wizerunku. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że obciążenie biologiczne na powierzchniach dotykowych z miedzi przeciwdrobnoustrojowej jest znacznie mniejsze niż na powierzchniach niemiedzianych. Na podstawie wstępnych danych oceniono, iż zastąpienie tylko sześciu najczęściej dotykanych powierzchni odpowiednikami z miedzi, o 40% zmniejszyło ryzyko nabycia przez pacjentów infekcji szpitalnych.

Więcej informacji o miedzi przeciwdrobnoustrojowej na www.antimicrobialcopper.com/pl

Informacja dodatkowe:

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM) www.pcpm.pl jest częścią Europejskiego Instytutu Miedzi (European Copper Institute -ECI) z siedzibą w Brukseli. PCPM jest organizacją powołaną przez producentów miedzi i jej przetwórców do działań na rzecz zwiększania jej zastosowań w gospodarce zarówno naszego kraju jak i krajach Europy Środkowej. Jego działalność koordynowana jest oraz współfinansowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Miedzi (International Copper Association -ICA) z siedzibą w Nowym Jorku. PCPM powstało i działa, by tworzyć warunki na rynku dla zwiększenia konsumpcji na produkty z miedzi i jej stopów. Stawia sobie za cel wszechstronne przedstawienie korzyści wynikających z zastosowania miedzi, pragnie, by stała się ona materiałem uznanym i pożądanym w dziedzinach takich jak: energetyka, telekomunikacja, budownictwo, architektura, ochrona środowiska, czy też zdrowie człowieka.

European Copper Institute (ECI) www.eurocopper.org jest organizacją zrzeszającą światowe przedsiębiorstwa górnicze i hutnicze (reprezentowane przez International Copper Association, Ltd) oraz europejski przemysł przetwórczy miedzi. Jego misją jest promowanie korzyści płynących ze stosowania miedzi w nowoczesnym społeczeństwie. ECI działa w oparciu o Centralę w Brukseli oraz sieć 11 Centrów Promocji Miedzi w całej Europie, której częścią jest PCPM.Źródło artykułu: Greene.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 14 marzec 2013 22:16
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Japoński szpital wdraża miedź przeciw-drobnoustrojową