Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Wielka Brytania nawołuje do przystopowania z antybiotykami
Kategoria: Medycyna   Piątek, 22 marzec 2013 07:30 Napisał

Wielka Brytania nawołuje do przystopowania z antybiotykami

Początek XXI wieku to ryzyko pojawiania się coraz większej liczby superbakterii - mikroorganizmów odpornych na wszystkie znane leki, które w najczarniejszym scenariuszu mogą doprowadzić nawet do zagłady ludzkości. Brytyjczycy chcą zacząć przeciwdziałać temu problemowi i mają proste rozwiązanie.

Obecnie farmerzy podają nawet zdrowemu bydłu ogromne ilości antybiotyków - jest to bowiem opłacalne. Zarabia na tym każdy - weterynarze przepisujący te leki, firmy farmaceutyczne no i oczywiście sami rolnicy, którym umiera mniej zwierząt.

Już teraz pojawiły się pierwsze przypadki gronkowca złocistego opornego na metycylinę (MRSA), który wykazuje się odpornością na inne leki standardowo stosowane w jego leczeniu, a także nowego szczepu bakterii E.coli - który zabił już ponad 50 osób.

Dlatego brytyjska minister zdrowia Anna Soubry napisała do ministerstw środowiska, żywności i rolnictwa domagając się prawnego zakazu profilaktycznego użycia antybiotyków w produkcji rolnej.

Zdaniem lekarzy już za kilkanaście lat każdy, najprostszy nawet zabieg operacyjny może nieść ze sobą ogromne ryzyko śmierci ze względu na najzwyklejszą infekcję, przeciw której nie będzie leków.

 

Źródło: Daily Mail


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 23 marzec 2013 15:17
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Wielka Brytania nawołuje do przystopowania z antybiotykami