Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Paznokieć prawdę ci (o zdrowiu) powie
Kategoria: Medycyna   Wtorek, 31 marzec 2015 00:00 Napisał

Paznokieć prawdę ci (o zdrowiu) powie

Kiedy spoglądamy na nasze ręce najczęściej spostrzegamy że nasze paznokcie musimy przyciąć, oczyścić lub wreszcie przestać ogryzać. Dermatolog jednak gdy spojrzy może zdiagnozować nasze zdrowie. Twój paznokieć prawdę powie.

Gdy zapytasz dermatologa, on może w twoich paznokciach zobaczyć o wiele więcej. Od ubogiej diety poprzez stres  do poważnej choroby nerek wszystko to może być ujawnione przez uważne spojrzenie na paznokcie.  

Istnieje około 30 różnych  objawów widocznych na paznokciach, które mogą świadczyć o twoich poważnych problemach medycznych. Wiele z nich  może wskazywać na  więcej niż jeden problem.

Oto kilka z nich, które lekarz  wnioskować w oparciu o twoje paznokcie.

1. Ludzie z rozedmą płuc i innymi płucnymi problemami często posiadają "pałeczkowate"  paznokcie. 

Jest to objaw chorobowy polegający na zwiotczeniu łożysk paznokci oraz pogrubieniu dystalnych paliczków. Wiąże się z występowaniem tzw. paznokci zegarkowych (nazwanych tak z powodu wypukłości i zaokrąglonego kształtu przypominającego szkło chroniące tarczę zegarka). Bezpośrednią przyczyną palców pałeczkowatych jest zazwyczaj niedotlenienie peryferyjnych części ciała (w tym paliczków).

2. Małe delikatne dołeczki lub wgniecenia mogą oznaczać zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów lub egzemę. Artretyzm który wpływa na stawy może wiązać się z łuszczycą, która jak egzema, wpływa na skórę. 

3. Osoby które się źle odżywiają i mają niedobór witamin i innych substancji odżywczych  posiadają cieńsze niż normalnie paznokcie, skłonne  do złamań.

4. Poziome linie, zwane także liniami Beau, są związane z silnym stresem fizycznym.

Wyglądają jak wcięcie poprzeczne paznokcia i często występują u osób, które przeszły chemioterapię. Mogą również pojawić się w wyniku niektórych chorób, urazów, lub dużego niedożywienia. Co ciekawe mogą być związane z różnicą wysokości. zbyt. Stwierdzono u ludzi, którzy nurkują na duże głębokości oraz u tych które uczestniczyły  w ekspedycji Everest.

 

5. Pionowe linie nie wróżą nic zbyt groźnego. Niektórzy ludzie są do tego predysponowani genetycznie bardziej niż inni ale z reguły łączą się z procesem starzenia. Czasami pojawiają się one u osób niedożywionych.

6. Gdy ludzie maja niedobór żelaza ich paznokcie staja się łyżkowate. Zamiast naturalnej krzywizny obejmującej palec unoszą się na bocznych krawędziach i z przodu. Zamiast normalnie wypukłego kształtu staja się wklęsłe i wyglądają jak narzędzie do spożywania płynów - łyżka.  

7. Problemy z nerkami i wątrobą tworzą paznokcie "pół na pół".

Half and half nails health signs

Jedna  część paznokcia jest biała, pozostała część  ciemna  lub różowa. Oznacza  to  problemy z nerkami i wątrobą. Często choroby te powodują też pojawienie się przebarwień także na skórze.

 

8. Paznokieć  który unosi się w górę od "macierzy" może wskazywać problemy z nerkami lub tarczycą. Wiele problemów tarczycy i chorób autoimmunologicznych, takich jak choroba Gravesa lub toczeń tworzą na paznokciach komplikacje, które dermatolodzy badając pacjentów mogą zauważyć.  

Jeśli więc zauważysz coś na swoich paznokciach czego wcześniej nie było nie krępuj się zapytać lekarza o możliwą przyczynę.

Paznokieć (łac. unguis) – rogowa osłona ostatniego członu palca naczelnych. Paznokieć pełni funkcje ochronne – przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych – i obronne. Paznokieć jest jednym z wytworów naskórka, a jego głównym budulcem jest keratyna.

Zbudowany jest z blaszki grzbietowej i blaszki podeszwowej. Blaszka grzbietowa składa się z korzenia paznokcia, który jest zagłębiony w skórze, i właściwego paznokcia, wyrastającego na zewnątrz. Nasadę paznokcia od powierzchni zewnętrznej palca otacza wał paznokcia. Paznokcie tworzone są w macierzy.

Paznokcie u rąk rosną ok 0,15 mm na dobę u nóg rosną blisko 2 razy wolniej. Paznokcie są tworami homologicznymi do pazurów, które występują m.in. u drapieżnych kręgowców lądowych oraz kopyt, występujących u ssaków kopytnych. Paznokieć różni się od pazura przede wszystkim zanikiem blaszki podeszwowej i słabszym rozwojem blaszki grzbietowej (Wikipedia).

PS. NWO żąda od lekarzy komputeryzacji i założenia "dossier" na każdego. Lekarz który chce zarobić poprzez firmy ubezpieczeniowe musi wpisać wszystko do komputera. Problem jest wówczas gdy "ziepsiuje" się network w przychodni albo jest awaria dostawy prądu. Do tej pory miałeś teczkę gdzie wszystko było zapisane i można było gwizdać na awarie. Sam niedawno doświadczyłem u swego lekarza jak w połowie wizyty, już gabinecie moja pani doktor bezradnie rozłożyła ręce bo siadł system. Coraz bardziej popularna wśród lekarzy USA jest specjalizacja : Osteopathic Medicine. Lekarze ci stosują tzw. holistyczną zasadę leczenia która uwzględnia aspekty ciała i psychiki (duszy), stosują tzw. alternatywne metody diagnozowania i leczenia tak jak to było dawniej tyle że wykorzystują współczesne technologie.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 01 kwiecień 2015 19:30
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Paznokieć prawdę ci (o zdrowiu) powie