Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Medycyna   Niedziela, 22 listopad 2015 15:48 Napisał

Zamiast "in vitro" będą wszczepiać glisty lub owsiki

Ponieważ całe lewactwo i libertyństwo bezwzględnie wierzy we wszelkie "dowody naukowe" trudno będzie im argumentować że nie należy drogiej procedury in vitro stosowanej jako remedium trudności z zajściem w ciążę, zastąpić rozwiązaniem znacznie tańszym.

W skali globalnej kobiety Tsimane z Boliwii są często uważane za najbardziej płodne. Rodzą średnio 10 dzieci. Jednak niektóre z nich w porównaniu z innymi są bardziej płodne.

Zbierając dane dotyczące około 1000 kobiet z tej społeczności w ciągu dziewięciu lat, naukowcy University of California, Santa Barbara, odkryli, że zwiększoną płodność można przypisać czemuś dziwacznemu - zakażeniom robakami pasożytniczymi.

Infekcje z określonego rodzaju nicieniami są dość powszechne wśród tej społeczności i te kobiety, które były dotkniete przewlekłym zakażeniem zazwyczaj miały średnio 12 dzieci. 

Natomiast kobiet zainfekowane np, tęgoryjcem wykazywały znacznie niższy wskaźnik urodzeń maksymalnie do 7.

Aaron Blackwell, główny autor badania, wspólnie ze współpracownikami w czasopiśmie Science zaprezentował hipotezę, że na skutek zarażenia różnego rodzaju robakami powstaje reakcja immunologiczna.

Infekcja obleńcami wiązała się również z wcześniejszymi pierwszymi ciążami i zmniejszeniem odstępu pomiędzy urodzeniami. Z drugiej strony infekcja związanz z tęgoryjcami powodowała  opóźnienia  pierwszej ciąży i wydłużony cykl między kolejnymi urodzeniami.

W rozmowie z BBC, Blackwell stwierdził, że zmiany w systemie immunologicznym w organizmie kobiety, być może sprawiają, że jej  ciało staje się przyjazny wobec ciąży. Czy takie obserwacje może być lepszą alternatywę dla in vitro?

Eksperci w dziedzinie płodności są zdania, że w przyszłości odkrycia te mogą inicjować nowe metody leczenia dla kobiet, które mają problemy z zajściem w ciążę.

Póki co nie zachęca się do samo infekowania glistą dla zajścia w ciążę. W pierwszym rzędzie  dlatego że wyniki te mają charakter wstępny, a naukowcy nie znają jeszcze mechanizmów, które odgrywają rolę przy zakażeniach. Obleńce są dość powszechne i w większości przypadków, mają one (zakażenia) rozmaite objawy. Mogą  powodować gorączkę, krótki oddech, i niedokrwistość. W niektórych przypadkach komplikacje mogą być nawet śmiertelne.

Profesor antropologii Michael Gurven, współautor badań, powiedział, że podczas gdy dokładny mechanizm jeszcze nie jest znany to ustalenia sugerują, że modulacja immunologiczna poprzez robaki żyjące w jelitach, może w znacznym stopniu wpływać na organizm. Żona zaszła w ciążę bardzo szybko, ten nagły zryw płodności przypisuje ona pasożytom.

Medyczne badania potwierdzają że pojawienie się obleńców w organizmie kobiety zwiększa ich płodność w okresie infekcji. Immunolog reprodukcji Norbert Gleicher z Uniwersytetu Rockefellera w Nowym Jorku wyjaśnił, że wyniki podkreślają, że "stan układu odpornościowego ma kluczowe znaczenie dla udanej reprodukcji".

Naukowcy mają nadzieję że odkrycie to doprowadzi do "nowych leków zwiększających płodność".

Żegnaj in vitro.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 22 listopad 2015 19:15