Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Rosyjscy naukowcy odkryli naturalne antybiotyki
Kategoria: Medycyna   Wtorek, 26 kwiecień 2016 13:12 Autor: admin

Rosyjscy naukowcy odkryli naturalne antybiotyki

Rosyjscy naukowcy odkryli naturalne antybiotyki foto: YouTube/printscreen

Niesamowitego odkrycia dokonali eksperci Instytutu Biologii z Irkuckiego Uniwersytetu Państwowego w Jaskini Wielka Oresznaja (org. Большая Орешная).

W Jaskini Wielka Oresznaja na terytorium Krasnojarska rosyjscy i niemieccy naukowcy odkryli substancję o nazwie „mleko księżycowe". Ciecz, znajdująca się na ścianach groty i zawiera naturalny antybiotyk. Szczep bakterii wytwarza związki zwalczające inne organizmy i grzyby.

Związki, zawarte w „mleku księżycowym" zabijają na przykład bakterie E. coli, wobec której bezsilne są ampicylina i kanamycyna. W tym samym czasie, związki te nie hamują wzrostu bezpiecznych i pożytecznych grzybów. Pojawiło się więc nowe światło dla badań przedklinicznych i klinicznych. W „mleku księżycowym" znaleziono 120 związków, z czego aż 100 nie jest znane nauce.

Profesor Maksim Timofeew zauważył, że od odkrycia do produkcji nowego leku może minąć wiele czasu.

Nadzieje związane z trwającymi badaniami są ogromne, ale jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o produkcji leku. Ogólnie rzecz ujmując, droga od pierwszych wyników badań naukowych do opatentowania leku trwa około 10 - 12 lat. Oczywiście, istotną rolę odgrywają także gigantyczne koszty w tym procesie. Potrzebne są duże nakłady i ścisła współpraca wielu instytucji pod nadzorem, w tym przypadku, rosyjskiego ministerstwa zdrowia.

Należy pamiętać, że poszukiwanie nieznanych nauce szczepów bakterii trwa w jaskiniach syberyjskich od 2014 roku. Wiek wielu podziemnych naturalnych magazynów liczy około 30 milionów lat (informacja od 6 min. 30 sek. filmu).

 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 26 kwiecień 2016 14:00
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Rosyjscy naukowcy odkryli naturalne antybiotyki