Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Będzie ustawa o leczniczej marihuanie? Decyzję może przyspieszyć choroba polityka SLD
Kategoria: Medycyna   Niedziela, 21 sierpień 2016 13:06 Autor: admin

Będzie ustawa o leczniczej marihuanie? Decyzję może przyspieszyć choroba polityka SLD

Będzie ustawa o leczniczej marihuanie? Decyzję może przyspieszyć choroba polityka SLD foto: Cannabis Training University/Wikimedia Commons/CC

W konferencji prasowej SLD wziął udział były rzecznik ugrupowania Tomasz Kalita, który zmaga się ze złośliwym rakiem mózgu. W ubiegłym tygodniu na nowo wywołał dyskusję na temat medycznej marihuany, po tym, gdy napisał na jednym z portali społecznościowych, że w jego chorobie być może mógłby dopomóc mu olej z marihuany, który nie jest jednak w Polsce dopuszczony do obrotu.

„Ja oprócz tego, że się poddałem standardowym, konwencjonalnym metodom, bo jestem po sześciu tygodniach radio- i chemioterapii (…), chciałbym zwiększać, jak każdy, możliwości swojego leczenia metodami niekonwencjonalnymi. To mi się odbiera, to prawo mi się odbiera. Każdy na moim miejscu (…) skorzystałby z wszelkich dostępnych metod. Niestety w Polsce skazuje się nas na to, żebyśmy biegali po Warszawie i szukali dilerów tego oleju, tak naprawdę nie wiedząc, co dostaniemy” – powiedział Kalita.

SLD zapowiedziało odpowiednie petycje w tej sprawie, które zostaną złożone na ręce marszałka Sejmu. Partia ta, będąc poza Sejmem, nie ma inicjatywy ustawodawczej.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 21 sierpień 2016 16:11
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Będzie ustawa o leczniczej marihuanie? Decyzję może przyspieszyć choroba polityka SLD