Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Rak mózgu - głównym (po aborcji) zabójcą dzieci
Kategoria: Medycyna   Czwartek, 29 wrzesień 2016 16:17 Napisał

Rak mózgu - głównym (po aborcji) zabójcą dzieci

Rak mózgu obecnie zabija więcej dzieci, niż inne rodzaje raka, tak wynika z nowych danych jakie analizowały agencje rządowe USA.

Teraz wypada, zanim przejdziesz do dalszego czytania odpowiedzieć samemu sobie na ważne pytanie: "Co  powoduje raka mózgu u dzieci" i na ile podobny wpływ ma to na dorosłych.

Moja odpowiedź brzmi - telefon komórkowy i komputer. Mogą sobie uczeni (przez rozmaite lobby) tłumaczyć co chcą.

Tych danych dotyczących raka mózgu dzieci nie dało się ukryć, ale zaraz usiłuje się ten fakt jakby zamieść pod dywan twierdzeniem, że guzy mózgu nie są dzisiaj najbardziej powszechnym zjawiskiem powodującym śmiertelność dzieci. Tłumaczą nam że dotychczasowy lider, białaczka, jest teraz o wiele mniej zabójczą niż wcześniej i dlatego rak mózgu wychodzi na nowego lidera.

https://www.youtube.com/watch?v=lAfaViElFhM

Podobno całkowita liczba zgonów z powodu raka wśród dzieci i młodzieży między 1999 a 2014 r spadła o 20 procent.

Muszę przyznać że nie wierzę w żadne słowo NBC i radzę Wam to samo.

Guzy mózgu i białaczka są nadal najczęstszymi nowotworami wieku dziecięcego, wciąż dwoma głównymi zabójcami, stanowią u dzieci połowę wszystkich zgonów z powodu nowotworów - twierdzi zespół z Center for Disease Control and Prevention.

"Zarówno w 1999 i 2014 roku, ponad połowa wszystkich zgonów z powodu nowotworów wśród dzieci i młodzieży w wieku 1-19 lat była spowodowana przez białaczkę lub raka mózgu" - napisał zespół w swoim raporcie.

"Trzy na 10 zgonów z powodu nowotworów u dzieci i młodzieży w wieku 1-19 lat w 1999 roku było spowodowane białaczką, natomiast około jedna czwarta była spowodowana rakiem mózgu", dodano.

"Po roku 2014, procenty te zostały odwrócone i rak mózgu jest zjawiskiem najczęstszym, stanowi 29,9 ogółu zgonów na raka".

Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że śmiertelność dzieci i młodzieży z powodu raka spadła o 20%, z 2,85 na 100.000 dzieci rocznie w 1999 roku do 2,28 na 100.000 w 2014 roku.

Niestety nie podaje się liczb bezwzględnych, chyba dlatego że nie wyglądają już tak optymistycznie jak procenty.

"W 1975 roku, nieco ponad 50 procent dzieci, u których poniżej 20 roku życia zdiagnozowano raka, przeżywało co najmniej 5 lat. W latach 2004-2010, ponad 80% dzieci, u których zdiagnozowano raka w tym wieku, przeżywało co najmniej 5 lat" - twierdzi Narodowy Instytut Raka.

"Lepsze zabiegi wprowadzone począwszy od 1970 roku podniosły wskaźnik przeżycia 5 lat dzieci z ostrą białaczką limfo blastyczną z mniej niż 10 procent w 1960 roku do około 90 procent w latach 2003-2009".

"Przeżywalność dzieci chorych na chłoniaka nieziarniczego również wzrosła, od mniej niż 50% w latach 1970, do 85 procent w latach 2003-2009."

Rak w dzieciństwie jest rzadki, ale jednak pozostaje najczęstszą chorobą śmiertelną amerykańskich dzieci.

Większość nowotworów wieku dziecięcego stanowi tajemnicę. Zdarza się, że te same procesy, które powodują że dzieci rosną bardzo szybko komplikują się, idą w niepożądanym kierunku i powodują zamiast tego nowotwór - informuje American Cancer Society.

Niektóre rodzaje raka są dziedziczone. Około 25 do 30 procent przypadków raka siatkówczaka oka jest spowodowane dziedziczną mutacją w genie o nazwie RB1.

"Poza promieniowaniem, nie są znane żadne związane ze stylem życia i środowiskiem przyczyny nowotworów mózgu u dzieci, dlatego ważne jest by pamiętać, że nie ma nic, co dzieci i ich rodzice mogliby zrobić, aby uniknąć tych nowotworów".

Z tym twierdzeniem nie można w żadnym wypadku się zgodzić. Bowiem nie ma informacji (ciekawe czy w ogóle są prowadzone badania na ten temat), jakie rodzaje promieniowania obecnego w powietrzu są najbardziej groźne i jak je minimalizować.

Tak wygląda promieniowanie telefonii komórkowej.

Innymi częstymi zabójcami dzieci w 2014 roku były następujące rodzaje raka:

Rak kości i chrząstki - 10 procent
 Rak tarczycy i innych gruczołów wydzielania wewnętrznego - 9 procent
 Rak między błonka i tkanek miękkich - 7,7 procent

Teraz przypomnę moje przypuszczenie że telefonia komórkowa sieje zniszczenie w naszym mózgu.

Promieniowanie z wież telefonii komórkowej, WiFi oraz urządzeń bezprzewodowych może być odpowiedzialne za szokujący wzrost przypadków guzów mózgu w ciągu ostatnich 10 lat.

Badania opublikowane przez dr Lennarta Hardella wskazują, że po kilku latach użytkowania telefonu komórkowego ryzyko raka mózgu jest większe. Udowodniono że promieniowanie telefonów kumuluje się wraz z większą liczbą godzin użytkowania, i ryzyko posiadanie guza mózgu po tej samej stronie, po której  telefon komórkowy jest najczęściej używany wzrasta o 300%.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 29 wrzesień 2016 18:39
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Rak mózgu - głównym (po aborcji) zabójcą dzieci