Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Pierwszy przypadek usunięcia wirusa HIV
Kategoria: Medycyna   Poniedziałek, 03 październik 2016 12:21 Autor: admin

Pierwszy przypadek usunięcia wirusa HIV

44-letni mężczyzna z Anglii jest prawdopodobnie pierwszą osobą w historii, którą udało się wyleczyć z HIV. Naukowcy pracujący nad eksperymentalną, nową terapią, wypowiedzieli się, że wirus jest obecnie całkowicie niewykrywalny we krwi pacjenta.

Zespół zebrany z pięciu brytyjskich uniwersytetów prowadzi obecnie badania na 50 osobach. Mark Samuels, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia, powiedział dla The Sunday Times: "Badamy realną możliwość wyleczenia HIV. Jest to ogromne wyzwanie, ale mimo że to dopiero początek, postępy są niezwykłe".

Obecnie terapie przeciw wirusowi mogą celować w aktywne limfocyty T, które są zakażone wirusem HIV, ale nie mogą wyleczyć uśpionych komórek T. Oznacza to, że organizm pacjenta nadal może reprodukować wirus. "Nasza terapia jest specjalnie zaprojektowana, by oczyścić organizm ze wszystkich komórek zainfekowanych HIV, w tym także tych uśpionych" – Powiedziała profesor Sarah Fidler z Imperial College w Londynie.

Praca przebiega na dwóch etapach, nowe szczepionki pomagają organizmowi rozpoznać jakiekolwiek zainfekowane komórki, a lek o nazwie Vorinostat aktywuje uśpione komórki T. Metoda może wyposażyć układ odpornościowy pacjenta w wystarczającą artylerię do walki z wirusem. Fidler mówi jednak, że naukowcy są wciąż daleko od gotowej terapii: "Będziemy kontynuować nasze testy medyczne przez najbliższe pięć lat."

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 październik 2016 18:20
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Pierwszy przypadek usunięcia wirusa HIV