Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Jak ogłupiać Polaków - dr Zielonka and company!
Kategoria: Medycyna   Sobota, 05 listopad 2016 16:00 Autor:

Jak ogłupiać Polaków - dr Zielonka and company!

Jak ogłupiać Polaków - dr Zielonka and company! foto: Wikimedia Commons/CC

Z cyklu: „Nie daj się ogłupiać”

Ostatnio na forach pojawiła się masa wpisów wskazujących jednoznacznie na obniżanie się poziomu oświaty medycznej społeczeństwa. Dotyczy to nie tylko ewidentnych trolli, ale także dziennikarzy rozmaitych gazet internetowych.

Przecież takiemu journaliście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie poczytał najpierw o temacie, który mu zlecono i nie pisał bzdur. No chyba, że temat jest napisany przez określonego ducha, a dziennikarz tylko daje nazwisko.

Takim artykułem potwierdzającym powyższą tezę jest praca p. Halini Pilonis pt. „Dlaczego polscy lekarze nie szczepią się przeciwko grypie”. [medexsspres z dnia 03 listopada 2016 r.].

Czego tam ta Pani nie umieściła, oczywiście powołując się na jakiegoś dr Zielonkę. Problem polega na tym, że na youtubie także występuję osobnik przedstawiający się dr Zielonka.

https://www.youtube.com/watch?v=vC2Z7CeaQWg

Po drugie, nie udało mi się znaleźć żadnej pracy dotyczącej szczepień, toksykologii itd. podpisanej przez dr Zielonkę.

Na pewno niedokładnie szukałem, dzień jest bardzo krótki obecnie, ale mimo wszystko pozostaje problem, dlaczego bowiem p. H. Pilonis bezmyślnie pisze to co podobno słyszała. Piszę wyraźnie że usłyszała, ponieważ przy zbieraniu wywiadu nie byłem i nie wiem co jest konfabulacja p. H. Pilenis, a co owego dr Zielonki.

Podam tylko jeden przykład takich niespójności;

cyt: Dr Zielonka, przedstawiony jako ekspert, ostrzega, że w” przypadku epidemii zabraknie szczepionek, bo cykl uruchomienia dodatkowej produkcji to ok. 2 lata”.

Z jednego cytatu dwa poważne problemy, świadczące o niewiedzy osobnika wypowiadającego takie zdanie.

Jeżeli już wybuchnie epidemia to w żadnym przypadku nie warto się szczepić ponieważ przeciwciała powstają najwcześniej w okresie od 3 tygodni do 6 miesięcy. Więc taki osobnik szczepiący się naraża się podwójnie, ponieważ organizm musi walczyć z epidemią i szczepionką.

Taką „pomyłkę” na wniosek PZH zrobiono w czasie słynnej powodzi w 1997 roku na Śląsku, czyszcząc magazyny z zaległych szczepionek. Strasząc ludzi nawoływano do masowych szczepień.

Po drugie, jeżeli jest prawdą, że produkcja zajmuje 2 lata to wszelkie dywagacje, o specjalnym przygotowywaniu szczepionki na dany rok przez WHO, o czym pisze p. H. Pilonis są dezinformacją, albo nawet zwykłym oszustwem.

Jeżeli szczepionka wprowadzona w np. 2016 była opracowywana w 2014, to znając możliwości mutacji wirusa grypy, wyprodukowana nie ma żadnego znaczenia w danym roku.

Oczywiście możemy na to spojrzeć z drugiej strony, p. dr Zielonka chciał właśnie zdemaskować WHO, Ministrów, itd., opowiadających bajki o każdorazowo specjalnie przygotowywanej szczepionce przeciwko grypie na dany rok.

Możemy na to spojrzeć także z punktu niewiedzy dr Zielonki. Ponieważ DARPA opracowała produkcję szczepionek, ok. 10 milionów sztuk w okresie 2 miesięcy. Czyli jest to zwykłe straszenie i naciąganie?

 

Poza tym p.dr Zielonka obnaża swoją niewiedzę w sposób niezwykły, tak jakby z tytułu masochizmu czerpał szczególne profity.

Po pierwsze twierdzi, że lekarze pracując nie mają czasu na uzupełnianie swojej wiedzy. Mamy więc poważny problem.

Dr Zielonka wykazuje bowiem, że jedynym który nie ma czasu uzupełniania swojej wiedzy jest on sam.

Po drugie, p. dr Zielonka najzwyczajniej w świecie oszukuje swoich kolegów naciągając ich na szczepienia.

Zmuszony jestem wiec przypomnieć co podają podręczniki dla studentów medycyny na temat grypy;

Objawy:

  • Grypa objawia się po ok. 2-3 dniowym okresie wylęgania wzrostem temperatury do 39-40 stopni silnymi bólami głowy, mięśni, zawrotów głowy. Niekiedy występuje ból w stawach. Stwierdza się wyraźne osłabienie. Często dodatkowo występuje opryszczka. Nieżyt tchawicy daje suchy męczący, napadowy kaszel, podobny do kokluszu.
  • Choroba trwa zwykle kilka dni. Gorączka nagle spada. Po spadku temperatury, osłabienie i kaszel nie zawsze ustępują.

Np. w podręczniku “Choroby zakaźne i pasożytnicze” Wydawnictwo Lekarskie Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1996 r. na temat grypy znajdujemy informacje na 2.5 kartki. str. 194-198.

Podręcznik ten podje, że grypa jest to ostra choroba zakaźna, występująca z temperaturą, bólami mięśni, osłabieniem. Grypę wywołują wirusy grupy A i B. Wybuchy epidemii ogniskowej [miejscowe, lokalne] zdarzają się co 1-3 lata, większe epidemie co 10-15 lat. Najbardziej czynny jest wirus A. Epidemie występują w okresie zimowym [brak słońca-witamina D-3]. Objawy ustępują po około 5-7 dniach. Powikłania są bardzo rzadkie i dotyczą 1-5% chorujących. Występują głównie u osób starających się “przechodzić” grypę -jj.

 

Leczenie. Grypa jest zwykle chorobą samoustępującą, Wystarcza leczenie objawowe, leczenie w łóżku. U dorosłych można podawać salicylany [aspirynę]. W przypadku kaszlu stosuje się leki przeciwkaszlowe - codeinę. Nie stosuje się antybiotyków ani sulfonamidów. Aż tyle w podręczniku dla studentów!

Podobne “Oxfordzki podręcznik medycyny klinicznej”. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1993 w ogóle nie wymienia grypy jako istotnej choroby, chociaż znajdujemy takie jednostki chorobowe jak: różyczka, ospa, odra, tężec.

Tyle informacji na temat grypy w podręczniku dla lekarzy.

 

Królewska Komisja podsumowała kampanię szczepień

 

„Zatem lekarz, który nadal wymusza szczepienia jest najbardziej błędny zawodowo i wątpliwy moralnie, ponieważ fałszywie przedstawia niekorzystne fakty i ukrywa konsekwencje”.

 

Każdy lekarz jako tako na bieżąco będący z medyczną wiedzą, pamięta jeszcze kampanię naganiaczy szczepień z 2009 roku.

Wyraźnie widać, że obecna kampania szczepionkowców jest to nowa wersja owej świńskiej grypy sprzed 7 laty.

Przypomnę, w 2009 roku przemysł szczepionkarski rozpętał kampanię dezinformacji na temat tzw. meksykańskiej - świńskiej grypy. Straszono ludzi, że to jest pandemia i w samych Stanach umrze 100 000 ludzi. Prawda była taka, że w USA w czasie tej okrutnej, gazetowej epidemii, realizowanej przez posłusznych urzędników WHO, zmarło w USA 18 osób na grypę w populacji 320 milionów.

Ot taki przekręt. Ale oczywiście za pieniądze podatnika. A potem się dziwisz Dobry Człeku, że na zwykłą operację zaćmy musisz czekać 3 lata z powodu braku pieniędzy. Twoich pieniędzy, które urzędnik ministerstwa przelał wcześniej do prywatnych kieszeni producentów szczepionek.

Dr A.O Rurke superintendent z General Hospital podaje w „The Australian: 23 czerwca 1979 roku; „Od wielu lat istnieje wśród lekarzy przekonanie, że szczepionka przeciwko grypie jest nie tylko bezużyteczna, ale wręcz powoduje zachorowania na grypę”.

 

Dr. William Frosehaver [Scipps Howard news Service 05.11.1986] podał:

Ryzyko związane z poważniejszymi komplikacjami powstałymi w wyniku szczepień przeciwko grypie jest znacznie większe od tego jakie stwarza sama grypa.

cdn.

dr J. Jaśkowski

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dr-jerzy-jaskowski-jesien-sie-zbliza-dealerzy-grypy-ruszaja-do-boju-2016-08

http://www.polishclub.org/2015/01/27/dr-jerzy-jaskowski-grypa-nie-daj-sie-oglupiac/

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16534&Itemid=119

http://kochanezdrowie.blogspot.com/2016/09/7000-ludzi-do-odstrzau-w-odzi.html

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/93314-jesien-sie-zbliza-dealerzy-grypy-ruszaja-do-boju

http://szczepienia.blog.pl/dr-jaskowski-z-humorem-o-grypie/

http://prawdaoszczepionkach.pl/polska-prawa-a-folwark-wojewody-pomorskiego---dr-jerzy-jaskowski-w-obronie-rodzicow-ukaranych-grzywnami-2500-zl,55,166.htm

 

Grabież staje się sposobem na życie dla grupy ludzi żyjących razem w społeczeństwie, tworzących dla siebie system prawny, który upoważnia ich i kodeks moralny, który gloryfikuje to. Frederic Bastiat.

 

Prezenty

W wieku młodzieńczym” z okazji uroczystości dostawałem butelkę,

W wieku „średnim” przynoszono mi z tego samego powodu „kawę”,

Jak zaczęli mi przynosić kwiaty zrozumiałem, że czas odejścia nadchodzi.

 

Gda. 04.X.2016 r.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 07 listopad 2016 17:38
alexjones.pl Technologia i nauka Medycyna Jak ogłupiać Polaków - dr Zielonka and company!