Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Rosyjski bombowiec hypersonic
Kategoria: Wojskowość   Niedziela, 29 styczeń 2017 20:39 Napisał

Rosyjski bombowiec hypersonic

Chcesz pokoju szykuj się do wojny, tak robi Polska dziś. Za reżimu PO, Polska aby nie drażnić Rosji  zlikwidowała Wojsko Polskie, ograniczając się do najemników jacy są potrzebni do okupacji innych krajów. Rosja rozbudowuje potęgę militarną. Wymienia całą flotę powietrzną.

Armia rosyjska złożyła zamówienia na ponad 500 samolotów wojskowych. Nie mówi o unowocześnianiu armii - robi to. Naszym żołnierzom maja wystarczyć NPB (nowoczesne proce bojowe) i oglądanie nieuzbrojonych wyrzutni rakiet Patriot - raz w miesiącu. I jest to dla żołnierza jedyna okazja aby zobaczyć jak wygląda "patriota".

Rosyjscy przywódcy nie śpią po nocach od czasu, gdy dowiedzieli się że amerykanie budują kolejna generację bombowców i nie czekając aż będzie można go skopiować, nakazali konstruktorom zbudować ponaddźwiekowy bombowiec własnego pomysłu.

Rosyjski wicepremier  Dmitry Rogozin powiedział, że jego kraj nie pozostanie na etapie samolotów typu B-2. Rosja podejmuje wyścig i będzie budować ponaddźwiękowy (hypersonic) bombowiec nad jakim pracuje USA.

Swoje uwagi Rogozin wygłosił po nieudanych testach, jakie armia USA przeprowadziła 15 sierpnia. Testowany amerykański samolot spadł do Atlantyku 15 sekund po stracie ze specjalnie wyposażonego do tego celu B-52. Nie udało się sprawdzić czy jest w stanie osiągnąć szybkość Mach-6.

https://www.youtube.com/watch?v=HQVvRWWTkto

Hypersonic - oznacza że samolot leci z szybkością pięć razy większą niż szybkość dźwięku (Mach-5) czyli powinien osiągnąć co najmniej 6200 km na godzinę.

US  Air Force buduje X-51A Waverider, który wygląda jak ośmio metrowa rakieta i powinien osiągnąć szybkość Mach-6 czyli 7200 km/h. takie "cudo" pokonuje dystans z Los Angeles do Londynu w jedną godzinę. Armia amerykańska zamierza mieć tą technologię gotową wkrótce.

Rosjanie maja nadzieję zbudować własną, podobną konstrukcję do roku 2020. Termin o którym wspomina Rogozin wygląda zbyt optymistycznie, jeśli do konstruowania przystąpiono dopiero teraz.

Amerykanie na swojego Waveridera, którego budują od 2004 r, wydali ponad 140 miliony $. Test 15 sierpnia był ostatnim z planowanych i Pentagon musi teraz znaleźć dodatkowe środki na kontynuacje programu.

Inżynierowie  zbudowali silnik X-51A Waverider’a tak by mógł latać bez ciekłego paliwa. Jako paliwo ma służyć tlen pobierany z powietrza. Samolot wykorzystuje też własną energię z fali uderzeniowej w celu uzyskania szybkości Mach-6. Po ostatnim niepowodzeniu wątpliwe jest że silnik do super jeta będzie gotowy za pare lat. To stawia także znak zapytania czy Rosjanie zdołają swoją konstrukcję zakończyć przed rokiem 2020.

Obydwa kraje buduja też kolejne generacje samolotów myśliwskich. Więc wiele będzie zależało od zdolności finansowych. W dobie kryzysu nie wiadomo jakich programów dotkną ciecia finansowe.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 styczeń 2017 12:07