Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Rosja tworzy pociski z technologią sztucznej inteligencji
Kategoria: Wojskowość   Sobota, 29 lipiec 2017 06:35 Autor: Kaszuszka

Rosja tworzy pociski z technologią sztucznej inteligencji

Zdaniem producentów broni, Rosja chce rozwijać nową generację pocisków z wbudowanym systemem sztucznej inteligencji. Broń będzie w stanie samodzielnie wybierać cel, będąc jeszcze większym zagrożeniem.

Dzisiejsza najbardziej zaawansowana broń jest w stanie podejmować samodzielne decyzje za pomocą wbudowanych czujników i narzędzi. Mimo, że broń wykorzystuje jakiegoś rodzaju sztuczną inteligencję, nie ma możliwości wybierania celów, które zostaną zneutralizowane.

Tymczasem Rosja stara się pogłębić zastosowanie sztucznej inteligencji w swoich militariach, nie jest zresztą jedyna - Stany Zjednoczone planują włączenie sztucznej inteligencji do przeciwokrętowych pocisków manewrujących dalekiego zasięgu, a Chiny pracują nad własną bronią zasilaną sztuczną inteligencją.

Praca w tej dziedzinie jest już w toku” – powiedział dyrektor zarządzający taktycznymi pociskami rakietowymi, Boris Obnosov – „Na dzień dzisiejszy osiągnęliśmy już pewne sukcesy, ale dotarcie do zamierzonego celu wymaga nadal kilku lat pracy”.

Wielu ekspertów ostrzega przed zagrożeniami sztucznej inteligencji wobec ludzkości, a włączanie jej do broni na pewno nie pomaga rozwiać tych obaw. Przyszłość wojen nie wydaje się być jednak odporna na postęp technologiczny.Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 29 lipiec 2017 09:00
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Rosja tworzy pociski z technologią sztucznej inteligencji