Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość „NATO ma problemy”: Zachód o wyższości Su-57 (wideo)
Kategoria: Wojskowość   Wtorek, 30 styczeń 2018 08:08 Autor: Andreas

„NATO ma problemy”: Zachód o wyższości Su-57 (wideo)

Su-57 Su-57 Anna Zvereva/Flickr/CC BY-SA 2.0

Zachodnie media przyznały, że rosyjski wielozadaniowy niszczyciel piątej generacji Su-57 nie ma sobie równych przeciwników w USA i krajach NATO. Jak pisze Contra Magazin, zachodnie kraje po prostu nie mają samolotu, który mógłby oprzeć się Su-57. „NATO ma problemy …” — tak zaczyna się niepokojący tytuł publikacji.

Publikacja zaznacza, że najlepszym samolotem  w NATO jest wielozadaniowy myśliwiec Eurofighter czwartego, nawiasem mówiąc, pokolenia, przeciwko któremu, w opinii autora materiału, nawet amerykański F22 Raptor jest bez szans. W ogóle, wobec amerykańskich myśliwców Contra Magazin odnosi się sceptyczne, w szczególności krytykuje osiągi i zwrotność F-22 i F-35. Rewolucyjne podejście Stanów Zjednoczonych do stworzenia myśliwców piątej generacji było katastrofalne.

„Amerykańska rewolucja w budowie samolotów doprowadziła do degeneracji lotnictwa i zaraziła siły powietrzne NATO. Niestety Stany Zjednoczone nie zrobiły tego, co zrobili Rosjanie. Rosjanie przeprowadzili ewolucję od Su-24 (który jest nadal wykorzystywany, w tym także w Syrii) przez Su-27, Su-30 i Su-35 do Su-57” — pisze gazeta.

Wśród amerykańskich samolotów Contra Magazin wyodrębnia tylko pokładowy niszczyciel bombowiec i samolot szturmowy F-18 Super Hornet, który również przeszedł poważną ewolucję od F/A-18 i teraz jest w stanie sprostać Eurofighter. Jednak to również jest słabą pociechą. Jak wspomniano w publikacji, oba te samoloty nie mogą nawet zbliżyć się do poziomu rosyjskiego Su-57.
Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 30 styczeń 2018 11:05
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość „NATO ma problemy”: Zachód o wyższości Su-57 (wideo)