Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową?
Kategoria: Wojskowość   Wtorek, 03 kwiecień 2018 08:40 Autor: Andreas

Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową?

Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową? Anna Zvereva/Flickr/CC BY-SA 2.0

Nowa bomba lotnicza „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskiej armii w tym roku, jest według brytyjskich mediów „kolejnym sygnałem agresji ze strony Kremla".

Pisze o tym brytyjska gazeta Daily Express. Periodyk podkreśla, że amunicja przeznaczona na uzbrojenie myśliwców V generacji Su-57 nasila obawy odnośnie prawdopodobnego wybuchu III wojny światowej. 

W artykule zacytowano słowa przedstawicieli koncernu „Techmasz" produkującego „Drele", którzy twierdzą, że za pomocą bomby można atakować obiekty w odległości 30 km, omijając przestrzeń powietrzną wroga. Jak pisze gazeta, taka bomba jest wyposażona w 15 jednostek samonaprowadzającej subamunicji, które są w stanie zniszczyć kolumnę pancerną lub baterię rakietową. Jednocześnie „Drel" jest niewidoczna dla radarów. 

Daily Express twierdzi, że Rosja poinformowała o nowej bombie tuż po otruciu w brytyjskim Salisbury byłego pracownika GRU Siergieja Skripala. Zdaniem autora artykułu jest to „kolejny sygnał agresji ze strony Kremla".

W rzeczywistości „Techmasz" po raz pierwszy zaprezentował broń w 2015 roku podczas salonu lotniczo-kosmicznego MAKS. Pod nazwą „Driel" bomba pojawiła się na forum Armia-2016. Szybująca kaseta bombowa „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskich sił zbrojnych w 2018 roku, jest przeznaczona do niszczenia sprzętu opancerzonego, naziemnych stacji radiolokacyjnych i punktów zarządzania w dowolnych warunkach atmosferycznych. Jednocześnie samolot omija strefę objętą zasięgiem systemu obrony przeciwlotniczej.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(19 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 03 kwiecień 2018 12:37
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową?