Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość ​Ekspert: „Możliwości Su-27 są imponujące”
Kategoria: Wojskowość   Piątek, 04 maj 2018 08:20 Autor: Andreas

​Ekspert: „Możliwości Su-27 są imponujące”

​Ekspert: „Możliwości Su-27 są imponujące” Anna Zvereva/Flickr/CC BY-SA 2.0

Amerykańskie media piszą o rosyjskim niszczycielu, który przeraża NATO. Na antenie radia Sputnik ekspert wojskowy Wiktor Baraniec opowiedział o zaletach Su-27.

Jak zaznacza gazeta, najbardziej legendarnymi radzieckimi samolotami były MiG-15, MiG-21, MiG-25 i MiG-29. Jednak autor materiału uważa, że Su-27 jest lepszy.

Według magazynu Su-27 został opracowany z uwzględnieniem możliwości F-15, dlatego nie jest gorszy od niego pod względem prędkości i uzbrojenia. Rosyjski myśliwiec został zaprojektowany, aby uzyskać przewagę w powietrzu, jednak był w stanie wykazać się elastycznością w przeprowadzaniu przechwytywań i uderzeń naziemnych, zauważa publikacja. W trakcie swojego istnienia samolot uzyskał różne modyfikacje w celu wykonywania określonych zadań, zachowując jednocześnie swoją wszechstronność.

National Interest podkreśla, że możliwości Su-27 są imponujące. Myśliwiec osiąga prędkość 2,35 Macha. Może pomieścić do ośmiu pocisków przeciwlotniczych głównie średniego lub krótkiego zasięgu lub cały zestaw bomb i rakiet. W rękach doświadczonego pilota, jak pisze gazeta, Su-27 może wykonać oszałamiającą serię manewrów, z których wiele można było zobaczyć na pokazach lotniczych w Rosji i Europie.

Na antenie radia Sputnik komentator wojskowy gazety „Komsomolskaja Prawda”, emerytowany pułkownik Wiktor Baraniec zauważył, że oceny, które wydają zachodni eksperci rosyjskiemu myśliwcowi, są w pełni zasłużone.

„Magazyn nie może się nadziwić z zachwytu, mówiąc o naszym myśliwcu Su-27. Rzeczywiście, z wieloma ocenami tej wspaniałej maszyny można i trzeba się zgodzić, ponieważ maszyna jest w samej awangardzie samolotów bojowych i jest stale modernizowana — tutaj zasoby są niewyczerpane. Z pewnością zachodni analitycy mają rację, mówiąc, że i pod względem zwrotności, i pod względem poziomu widoczności radarowej, i pod względem obecność unikalnego systemu radiolokacyjnego i systemu uzbrojenia Su-27 jest lepszy od swoich «zachodnich kolegów». I choć na zmianę tej maszyny już idzie Su-57, który jest dość skutecznie wykorzystywany w realnych warunkach bojowych, Su-27 pozostaje jedną z najwybitniejszych współczesnych maszyn bojowych, a rosyjska armia jeszcze długo z niej nie zrezygnuje” — powiedział Wiktor Baraniec.

Opowiedział, z czym, według niego, związane są takie recenzje rosyjskiej broni w zachodniej prasie.

Zachodni analitycy straszą swoich władców tym, że Rosja coraz bardziej wyprzedza ich w dziedzinie najnowszych broni. To oznacza, że oni popychają swoje rządy, aby sypnęły groszem i włączyły się w rozwój nowych broni. Uważnie monitorujemy to i wyciągamy właściwe wnioski. Ale Rosja nie bierze udziału w wyścigu zbrojeń, obcina swój budżet wojskowy, co oznacza, że Ministerstwo Obrony stara się jak najbardziej racjonalnie wykorzystać pieniądze podatników, że Rosja krok po kroku realizuje państwowe programy przezbrajania, w przeciwieństwie do USA, które tylko powiększają ich gigantyczny budżet wojskowy — powiedział ekspert wojskowy.

Myśliwiec Su-27 odbył swój pierwszy lot w 1977 roku. Samolot łączył w sobie wszystkie zaawansowane opracowania radzieckiej szkoły budowy samolotów, dzięki którym uzyskał prawie nieograniczony potencjał do modernizacji. Dzisiaj dziesiątki współczesnych modyfikacji tego myśliwca, a także samoloty stworzone na jego podstawie, chronią niebo ponad 20 krajów.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 04 maj 2018 10:41
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość ​Ekspert: „Możliwości Su-27 są imponujące”